Czy protonmail jest bezpieczny – anonimowa poczta email

Bezpieczna poczta email ? Jeżeli szukasz bezpiecznej poczty email, które będzie chronić twoją prywatność to jest kilka ciekawych propozycji. ( mail anonimowy )

Jeżeli chodzi o prywatność to na pierwszym miejscu jest Proton mail , który oferuje szyfrowanie wiadomości end to end oraz deklaruje że sami właściciele protona nie mają wglądu w treści maili użytkowników oraz nie zbierają adresów ip swoich użytkowników.

Bezpieczna skrzynka mailowa

Teoretycznie anonimowa poczta email  ( Gmail ) od googla także jest bezpieczna ponieważ google nie udostępnia treści maili polskiej policji , oczywiście są wyjątki kiedy to robi, prawdopodobnie chodzi o rangę przestępstwa z jaką policja zgłasza się do działu prawnego google. Według statystyk w większości przypadków google odmawia udostępnienia treści maili.

Może cię zainteresować temat: Zaszyfrowana wiadomość ? Jak być anonimowym w sieci

Proton mail poszedł o krok dalej i nie udostępnia treści mailu ponieważ wiadomości są szyfrowane po stronie użytkownika jak i przy wysyłaniu wiadomości nie załącza IP użytkownika w przeciwieństwie do googla.

Warto przeczytać: Jak zmienić adres IP komputera

Najbezpieczniejsza poczta e mail ? Protonmail to synonim słowa anonimowy email bynajmniej tak wynika z opisu usługi na samej stronie proton maila. ” Szyfrowana skrzynka pocztowa ” Dodatkowo Protonmail posiada otwarty kod źródłowy co ma gwarantować transparentność zalet jakimi chwali się serwis. Serwery poczty email protona znajdują się w Szwajcarii co ma gwarantować ochronę prywatności.

Bezpieczna skrzynka pocztowa

Anonimowa poczta email to przede wszystkim brak gromadzenia adresów IP użytkowników poczty jak i brak gromadzenia treści pisanych przez użytkowników co Protonmail gwarantuje. Ogólnie obecni jest to najlepsza propozycja na anonimowy email , który dba o twoją prywatność.

Z tej samej kategorii: Jak ustalić ip komputera z którego wysłano maila

Anonimowy mail z załącznikami

Protonmail w podstawowej wersji jest zupełnie darmowy, pozwala na wysłanie do 150 wiadomości email dziennie i oferuje do 500 MB przestrzeni dyskowej, oczywiście wykupując droższą wersje możemy rozszerzyć te parametry.

Jeżeli chodzi o alternatywe dla Protonmail to min Tutanota bardzo podobna oferta do tego co oferuje Protonmail posiada także szyfrowane wiadomości i zapewnia anonimowość. Warto zapoznać się także z ofertą Zoho Mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Wirus blokada komputera

Po sieci krąży wirus, który blokuje nam komputer i pokazuje ładny obrazek,który ma sugerować ze komputer został zablokowany przez policję

Zamknij