Drukarka Nie Drukuje

Czy kiedykolwiek miałeś sytuacje ze musiałeś coś szybko wydrukować a drukarka nie drukuje? Generalnie powodów przez które drukarka nie chce drukować może być bardzo dużo, począwszy od braku papieru w drukarce:) po zacięcie papieru, aczkolwiek to są bardziej oczywiste przyczyny, ale skupmy się na tych mniej oczywistych a występujących bardzo często. Drukarka sieciowa nie drukuje?


Przeczytaj także: Brakujące pliki dll

 

Bufor Drukarki

Oczywiście zakładamy że sprawdziłeś czy drukarka jest prawidłowe podpięta po komputer, często przyczyną przez która drukarka odmawia posłuszeństwa jest ustawienia bufora drukarki. Żeby wejść w ustawienia buforu drukarki przejdź do Start i wybierz urządzenia i drukarki, następnie kliknij myszką prawym przyciskiem myszki na ikonkę drukarki której używasz.Powinno nam wyskoczyć okienko z którego wybieramy zakładkę zaawansowane i poniżej powinniśmy mieć do wyboru dwie opcje „buforuj dokumenty tak….” i drugą którą musimy zaznaczyć to „Drukuje bezpośrednio do drukarki” jeżeli problem tkwił w buforowaniu to teraz drukarka powinna zacząć drukować. Kolejnym problemem są opóźnione zadania drukowania czyli, jeżeli wcześniej próbowałeś coś wydrukować ale z jakiś powodów to się nie udało to takie zadanie wciąż czeka w kolejce na wydrukowanie i jeżeli będziesz próbować wydrukować innych dokument drukarka nie rozpocznie drukowania dopóki pierwszy dokument z listy nie zostanie wydrukowany.

bufor

Drukarka nie drukuje pdf

Otwierając kolejkę drukowania będzie tam lista dokumentów, które czekają na wydrukowanie plus jedna pozycja z listy będzie oznaczona błędem. Próby anulowania zadania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu a zatrzymywanie i wznawianie drukowania dokumentu także nie wnoszą nic nowego, czasem zdarza się tak że nawet restart komputera nie powoduje usunięcia z listy wadliwego procesu przez który drukarka nie chcę wydrukować naszego dokumentu. Problem leży w komunikacji między komputerem a drukarką, natomiast przyczyna złej komunikacji może być już cokolwiek od uszkodzonych sterowników drukarki po skoki napięcia.

Temat, który może cię zainteresować: Optymalizacja Windows 7


Na Problem z Drukarką

Doskonale tego typu problemy rozwiązuje mały program Stalled Printer Repair który bardzo szybko pozwala wznowić drukowanie po błędzie, program pozwala usuwać dowolne zadania będące w kolejce drukowania, których sami nie mogliśmy usunąć. Jeżeli powyższe porady nie powodowały że drukarka zaczęła drukować, należy sprawdzić w menadżerze zadań czy nie ma wykrzyknika przy sterowniku drukarki, jeżeli jest należy jeszcze raz zainstalować sterowniki, przy drukarce atramentowej przeczyścić dyszę kartridża z tuszem, niestety lubi on zasychać przez co drukarka nie ma jak wydrukować strony, natomiast w przypadku drukarki laserowej należy sprawdzić czy na wyświetlaczu (o ile drukarka go ma) wyświetlany jest komunikat z kodem błędu.

Rozwiązania powyżej rozwiązują problem min: drukarka brother nie drukuje ; drukarka sieciowa nie drukuje ; drukarka laserowa nie drukuje ; drukarka nie drukuje hp ; problemy z drukarką hp


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Wiedźmin 3 crack

Kod aktywacyjny wiedźmin 2 - Chcielibyśmy napisać kilka słów o crack-ach oraz uniwersalnych cd-key (kulcz) do gry Wiedzmin 2 oraz

Zamknij