Google wave budzi cyberprzestepców

Hakerzy wykorzystują duże zainteresowanie testową wersją nowego narzędzia Google Wave. W rozsyłanych zaproszeniach obiecują dostęp do aplikacji i możliwość ubiegania się o zyski ze sprzedaży programu, a tym samym podejmują próby rozpowszechniania złośliwych programów. Na atak przede wszystkim narażeni są użytkownicy pragnący dostać się do społeczności Google Wave.

Od 30 września do beta testów tej innowacyjnej technologii komunikacji przystąpiło znacznie szersze grono 100 tyś programistów. Pozostali chętni internauci do tej pory nie otrzymali szansy na uczestniczenie w testach Google Wave i ten fakt wykorzystują cyberprzestępcy.

Dyrektor techniczny Łukasz Nowatkowski G Data ?Cyberprzestępcy wykorzystując Google Wave chcą uzyskać jak największy zasięg ataku. Posługiwanie się wiarygodną marką ułatwia im to zadanie. Dzisiaj skala ataków w porównaniu z do poprzednich lat jest kilkukrotnie wyższa. Internauci aby uniknąć przykrych niespodzianek powinni zachowywać czujność i nie brać udziału w podejrzanie korzystnych ofertach.?
Programy G Data minimalizują ryzyko ataku i kompleksowo zabezpieczają komputery przed złośliwym oprogramowaniem oraz internetową przestępczością.

źródło: G Data

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Jak zmienić rozmiar partycji Windows 7 oraz 10

Zmiana rozmiaru partycji w systemie Windows 7 - 10 . - bezpieczeństwo Poniżej przedstawię tuturial pokazujący jak w prosty sposób

Zamknij