Jak odinstalować windows defender

Co to jest windows defender? Jest to dedykowany dla Windowsa program antywirusowy, który otrzymujemy wraz z systemem. Dla wielu użytkowników jego działanie nie jest do końca efektywne i decydują się na instalację innego programu zabezpieczającego komputer przed wirusami. Jak dezaktywować działanie programu?

Temat z innej kategorii: Naprawa uszkodzonych plików

Windows 8 defender jak włączyć

Instalowanie nowego programu antywirusowego wymaga wyłączenia dotychczas stosowanej ochrony. Jak włączyć windows defender w windows 8 oraz 7. Wyłączenie programu WD nie jest specjalnie trudne. Aby tego dokonać możemy skorzystać z kilku sposobów.

Wyłączenie windows defender

Aby dezaktywować program należy:

  1. Wywołać na monitorze okno URUCHOM poprzez jednoczesne wciśnięcie klawiszy WIN+ R
  2. W uruchomionym oknie wpisujemy %ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe i zatwierdzamy OK
  3. Na monitorze pojawi się okno aplikacji, w którym musimy przejść do zakładki „Ustawienia
  4. Na ekranie zobaczymy, że kwadrat przy poleceniu „Włącz ochronę w czasie rzeczywistym” jest oznaczony tzw. ptaszkiem. Aby wyłączyć WD należy odznaczyć polecenie i zatwierdzić klikając w polecenie „Zapisz zmiany”scrMoże cię zainteresować temat: Jak zarabiać pieniądze przez internet

Po dokonaniu powyższych poleceń zostaniemy poinformowani o tym, że nasz komputer nie jest chroniony. „Stan komputera: zagrożony„. Aby przywrócić ochronę wystarczy w oknie głównym aplikacji kliknąć w polecenie WŁĄCZ, po czym ochrona komputera w czasie rzeczywistym zostanie ponownie włączona.


Windows 8 defender jak włączyć

Uruchomić ponownie program WinDefender możemy także korzystając z Panelu sterowania. W tym celu należy wejść w Panel Sterowania i wykonać następujące kroki: Wchodzimy w zakładkę „System i zabezpieczenia„, następnie uruchamiamy okno „Centrum akcji” i klikamy „Włącz” przy oznaczonych na czerwono komunikatach widocznych na ekranie, które informują nas, że zabezpieczenia przed programami szpiegowskimi i wirusami zostały wyłączone.


Cy windows 8 ma antywirusa – Jak wyłączyć WD poprzez zasady grup?

W zależności od posiadanego systemu operacyjnego możemy WD wyłączyć także innymi sposobami. W przypadku systemu Windows 8 Professional i Enterprise dezaktywować program możemy korzystając z GPO, czyli edytora lokalnych zasad grup.

Przeczytaj również temat: Ochrona komputera przed wirusami

Windefend usługa windows defender

W tym przypadku okno edytora otwieramy tą samą kombinacją klawiszy, co wcześniej – Win+R, jednak tym razem w wywołanym oknie wpisujemy gpedit.msc, a następnie uruchamiamy kolejne zakładki:

Konfiguracja komputera Szablony administracyjne Składniki systemu Windows Usługa Windows Defender. Po uruchomieniu okna odszukujemy wśród opcji polecenie „Wyłącz usługę Windows Defender” i klikamy na nie prawym klawiszem myszy. Dalej wśród wywołanych opcji wybieramy „Edycja„, po czym na ekranie ukarze się okno „Wyłącz usługi WD„. Następnie należy uaktywnić polisę „włączone” i zatwierdzić OK.

wlwyl

Jak wyłączyć windows defender windows 7

Następnie należy odświeżyć zasady grup, co spowoduje wymuszenie działania wcześniej uaktualnionej polisy. W tym celu ponownie wywołujemy okno „Uruchamianie”  Win + R, wpisujemy cmd i zatwierdzamy OK.

Antywirus defender 

Następnie w oknie linii komend wybieramy polecenie gpupdate /force i zatwierdzamy Enterem. Na ekranie pojawi się komunikat informujący o tym, że pomyślnie odświeżyliśmy zasady grup. Ab zakończyć proces należy ponownie uruchomić komputer i wywołać okno „Uruchamianie„. W pasek formuły wpisujemy %ProgramFiles%\……….\MSASCui.exe i zatwierdzamy OK. Na ekranie powinniśmy zobaczyć okno informujące o tym, że aplikacja została wyłączona przez zasady grup. Na koniec klikamy „Zakończ„.

Sprawdź temat: Jak mieć Kolorowe Foldery


REJEJak wyłączyć WinDef… korzystając z Edytora rejestru? Ten sposób dezaktywacji programu polecany jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Na początek wywołujemy okno „Uruchamianie” jak powyżej, wpisujemy regedit i zatwierdzamy OK, aby wywołać okno rejestru. Następnie w otwartym oknie zaznaczamy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i w rozwiniętym menu wybieramy opcję „Nowy” i następnie „Klucz„, oraz nadajemy mu nazwę WindowsDefender.

Po wykonaniu powyższych czynności klikamy prawym przyciskiem myszy na białym polu i wybieramy z rozwiniętego menu „Nowy” i później „Wartość DWORD„, której należy nadać nazwę DisableAntiSpyware i ustawić wartość DWORD na 1.

Teraz należy ponownie uruchomić komputer. Po wywołaniu programu powinno pojawić się okno z informacją, że WinDef… został wyłączony i teraz czasem może pojawiać się komunikat „windows defender ta aplikacja została wyłączona i nie monitoruje komputera” Po wyłączeniu Windows Defender należy niezwłocznie zainstalować inny program antywirusowy.

defender opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
Formatowanie partycji czy całego dysku?

Zależy Ci na wydajnym i bezproblemowym korzystaniu z komputera oraz innych nośników danych? Trafiłeś na usterkę, z którą nie możesz

Zamknij