Jak odinstalować windows defender

Co to jest windows defender? Jest to dedykowany dla Windowsa program antywirusowy, który otrzymujemy wraz z systemem. Dla wielu użytkowników jego działanie nie jest do końca efektywne i decydują się na instalację innego programu zabezpieczającego komputer przed wirusami. Jak dezaktywować działanie programu?

Temat z innej kategorii: Naprawa uszkodzonych plików

Windows 8 defender jak włączyć

Instalowanie nowego programu antywirusowego wymaga wyłączenia dotychczas stosowanej ochrony. Jak włączyć windows defender w windows 8 oraz 7. Wyłączenie programu WD nie jest specjalnie trudne. Aby tego dokonać możemy skorzystać z kilku sposobów.

Wyłączenie windows defender

Aby dezaktywować program należy:

  1. Wywołać na monitorze okno URUCHOM poprzez jednoczesne wciśnięcie klawiszy WIN+ R
  2. W uruchomionym oknie wpisujemy %ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe i zatwierdzamy OK
  3. Na monitorze pojawi się okno aplikacji, w którym musimy przejść do zakładki „Ustawienia
  4. Na ekranie zobaczymy, że kwadrat przy poleceniu „Włącz ochronę w czasie rzeczywistym” jest oznaczony tzw. ptaszkiem. Aby wyłączyć WD należy odznaczyć polecenie i zatwierdzić klikając w polecenie „Zapisz zmiany”scrMoże cię zainteresować temat: Jak zarabiać pieniądze przez internet

Po dokonaniu powyższych poleceń zostaniemy poinformowani o tym, że nasz komputer nie jest chroniony. „Stan komputera: zagrożony„. Aby przywrócić ochronę wystarczy w oknie głównym aplikacji kliknąć w polecenie WŁĄCZ, po czym ochrona komputera w czasie rzeczywistym zostanie ponownie włączona.


Windows 8 defender jak włączyć

Uruchomić ponownie program WinDefender możemy także korzystając z Panelu sterowania. W tym celu należy wejść w Panel Sterowania i wykonać następujące kroki: Wchodzimy w zakładkę „System i zabezpieczenia„, następnie uruchamiamy okno „Centrum akcji” i klikamy „Włącz” przy oznaczonych na czerwono komunikatach widocznych na ekranie, które informują nas, że zabezpieczenia przed programami szpiegowskimi i wirusami zostały wyłączone.


Cy windows 8 ma antywirusa – Jak wyłączyć WD poprzez zasady grup?

W zależności od posiadanego systemu operacyjnego możemy WD wyłączyć także innymi sposobami. W przypadku systemu Windows 8 Professional i Enterprise dezaktywować program możemy korzystając z GPO, czyli edytora lokalnych zasad grup.

Przeczytaj również temat: Ochrona komputera przed wirusami

Windefend usługa windows defender

W tym przypadku okno edytora otwieramy tą samą kombinacją klawiszy, co wcześniej – Win+R, jednak tym razem w wywołanym oknie wpisujemy gpedit.msc, a następnie uruchamiamy kolejne zakładki:

Konfiguracja komputera Szablony administracyjne Składniki systemu Windows Usługa Windows Defender. Po uruchomieniu okna odszukujemy wśród opcji polecenie „Wyłącz usługę Windows Defender” i klikamy na nie prawym klawiszem myszy. Dalej wśród wywołanych opcji wybieramy „Edycja„, po czym na ekranie ukarze się okno „Wyłącz usługi WD„. Następnie należy uaktywnić polisę „włączone” i zatwierdzić OK.

wlwyl

Jak wyłączyć windows defender windows 7

Następnie należy odświeżyć zasady grup, co spowoduje wymuszenie działania wcześniej uaktualnionej polisy. W tym celu ponownie wywołujemy okno „Uruchamianie”  Win + R, wpisujemy cmd i zatwierdzamy OK.

Antywirus defender 

Następnie w oknie linii komend wybieramy polecenie gpupdate /force i zatwierdzamy Enterem. Na ekranie pojawi się komunikat informujący o tym, że pomyślnie odświeżyliśmy zasady grup. Ab zakończyć proces należy ponownie uruchomić komputer i wywołać okno „Uruchamianie„. W pasek formuły wpisujemy %ProgramFiles%\……….\MSASCui.exe i zatwierdzamy OK. Na ekranie powinniśmy zobaczyć okno informujące o tym, że aplikacja została wyłączona przez zasady grup. Na koniec klikamy „Zakończ„.

Sprawdź temat: Jak mieć Kolorowe Foldery


REJEJak wyłączyć WinDef… korzystając z Edytora rejestru? Ten sposób dezaktywacji programu polecany jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Na początek wywołujemy okno „Uruchamianie” jak powyżej, wpisujemy regedit i zatwierdzamy OK, aby wywołać okno rejestru. Następnie w otwartym oknie zaznaczamy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i w rozwiniętym menu wybieramy opcję „Nowy” i następnie „Klucz„, oraz nadajemy mu nazwę WindowsDefender.

Po wykonaniu powyższych czynności klikamy prawym przyciskiem myszy na białym polu i wybieramy z rozwiniętego menu „Nowy” i później „Wartość DWORD„, której należy nadać nazwę DisableAntiSpyware i ustawić wartość DWORD na 1.

Teraz należy ponownie uruchomić komputer. Po wywołaniu programu powinno pojawić się okno z informacją, że WinDef… został wyłączony i teraz czasem może pojawiać się komunikat „windows defender ta aplikacja została wyłączona i nie monitoruje komputera” Po wyłączeniu Windows Defender należy niezwłocznie zainstalować inny program antywirusowy.

defender opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
PITy 2022. Jak rozliczać?

PIT 2022 trzeba będzie rozliczyć w 2023 roku. Zazwyczaj termin przypada na ostatni dzień kwietnia, chyba że jest to dzień

Zamknij