Jak zablokować dostęp do Edytora rejestruJeżeli chcemy zablokowania dostępu do edytora rejestru należy postępujemy zgodnie ze wskazówkami poniżej:

  • Uruchamiamy edytor rejestru (Start —> uruchom –> regedit) i przechodzimy do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System (blokada rejestru dla aktualnie zalogowanego użytkownika).
  • Jeżeli chcemy założyć blokadę dla wszystkich użytkowników (włącznie z sobą) odnajdujemy gałąź w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System. Klikamy po prawe stronie okna Edytora rejestru prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Nowy następnie Wartość DWORD ? nadajemy jej nazwę DisableRegistryTools. Klikamy dwa razy na nowo utworzonej wartości i w polu Dane wartości wpisujemy wartość 1. Od tej chwili mamy zablokowany dostęp do rejestru albo my albo użytkownicy.

Oczywiście istnieje dużo programów służących jako edytor rejestru które będą działały.Jeżeli chcemy odblokować edytor rejestru musimy usunąć wcześniej utworzone klucze i ściągnąć program do edycji rejestru.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Telnet Windows 7

W celu uruchomienia klienta telnet w Windows 7 postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej. Domyślnie klient telnet w Win 7 jest

Zamknij