Jak zarobić mając 16 lat

Wiele nastolatków szuka sposobu, aby dorobić do kieszonkowego. Jaką pracę może wykonywać 16-latek czyli jak mozna zarobic kase? Gdzie szukać pracy i o czym pamiętać zarabiając pieniądze przed osiągnięciem pełnoletności?

Powiązany tematycznie artykuł: Jak zarabiać pieniądze przez internet


Jak zarobić w wieku 15 lat

Szukając sposobu na zarobienie nawet niewielkich kwot, które pozwolą stać się, choć trochę niezależnym warto pamiętać o bezpieczeństwie. Niestety wiele ofert pracy np. przez Internet, które kierowane są stricte do młodzieży okazuje się jedynie oszustwem jak np. klikanie w reklamy czy też rozsyłanie różnego rodzaju maili.

Praca dla młodocianych

Jeżeli jesteś osobą, która nie ukończyła 18 roku życia nie możesz samodzielnie podpisywać żadnych umów, także umów o dzieło i zlecenie. Pamiętaj także o tym, że Twój przyszły „pracodawca” nie może wymagać jakiejkolwiek wpłat na poczet później wykonywanej pracy? standardem są ogłoszenia zachęcające młodych ludzi do składania długopisów, robienia biżuterii czy wykonywania innych prac chałupniczych, za które oferowane są bardzo duże pieniądze, czasami są to kwoty przekraczające kwotę płacy minimalnej na etacie.

Temat z innej kategorii: Nie można usunąć pliku więc jak go usunąć?


Jak moge zarobic kase w wieku 15 lat

W momencie wyrażenia chęci rozpoczęcia współpracy niestety okazuje się, że trzeba zapłacić kaucję, otworzyć konto w konkretnym banku czy spełnić jeszcze inne warunki np. kupić oferowany przez firmę produkt. Taki scenariusz to niestety standard i nigdy nie należy liczyć, że wpłacenie np. 50 zł kaucji pozwoli zarobić kokosy.

Jak zarobić pieniądze w wieku 17 lat

Gdzie zarobić pieniądze? Najlepszą i najbezpieczniejszą formą pracy dla młodzieży jest pomoc sąsiadom np. przy koszeniu trawników, pracach polowych czy opiece nad dziećmi. Ten rodzaj pracy pozwoli dorobić w okresie wakacji czy ferii zimowych niewielkie kwoty, które będą uzależnione od Twojego zaangażowania, ilości wolnego czasu i przedsiębiorczości. Praca fizyczna np. przy zbiorze owoców lub pomoc przy odśnieżaniu, opieka nad dziećmi, sprzątanie, wyprowadzanie psa oraz inne świadczone „usługi” pozwolą zyskać trochę gotówki na przyjemności, jednak należy pamiętać, że takie dochody powinny w myśl prawa zostać rozliczone przez rodziców nastolatków w rocznym zeznaniu podatkowym.


Praca bez wychodzenia z domu

Kolejnym i bardzo lubianym przez młodzież sposobem na zarobienia przysłowiowych kilku groszy jest zarabianie na prowadzeniu bloga oraz umieszczanie filmików na youtube. Jeżeli chodzi o pracę bez wychodzenia z domu to można szukać różnego rodzaju zleceń na portalach typu oferia pl wśród, których znajdziemy np dodawanie komentarzy czy też postów na forach a tego rodzaju prac znajdziecie tam bardzo wiele, przy nawiązaniu stałej współpracy można na prawdę sporo zarobić.


przezMożna także wypełniać ankiety, zarabiać na skracaniu linków czy pisać teksty pod pozycjonowanie – wszystkie te zajęcia nie są szczególnie dochodowe, jednak pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym i nie wymagają szczególnie dużo wysiłku.

Temat, który może cię zainteresować: Jak być anonimowym w sieci

jak łatwo zarobić pieniądze w wieku 14 lat

Jak jeszcze może zarobić nastolatek? Niestety znalezienie prawdziwej pracy przez osobę niepełnoletnią jest bardzo trudne, gdyż przepisy dotyczące zatrudniania nieletnich dość rygorystycznie narzucają pracodawcom konkretne warunki zatrudnienia, których zwykle nie są oni w stanie spełnić. Warto jednak próbować znaleźć pracę np. jako wakacyjna pomoc w barze lub pensjonacie, opiekun na koloniach czy w pomoc w sadzie lub gospodarstwie rolniczym ? tutaj należy jednak pamiętać, że osoby niepełnoletnie nie mogą wykonywać pracy ponad swoje siły i oczywiście obsługiwać maszyn lub urządzeń rolniczych.


Szansą na dorobienie do kieszonkowego jest także sprzedaż na portalach aukcyjnych np. robionej samodzielnie biżuterii, posiadanych płyt i książek, ubrań, zabawek, zbieranych latami kolekcji np. lego czy innych zalegających w domu przedmiotów ? niestety konkurencja jest ogromna, a cena często niewspółmierna do wartości przedmiotu, jednak z czasem można uzbierać na nowy telefon, tablet, modne buty, wypad pod namiot czy bilet na koncert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Jaki program do poczty Windows 7

Jak już wiadomo Windows 7 nie ma wbudowanego domyślnie klienta do poczty. Istnieje możliwość doinstalowania zalecanego klienta przez firmę Microsoft

Zamknij