Jak zmienić adres IP komputera

Decydując się na korzystanie z Internetu musimy wiedzieć, że nie jesteśmy anonimowi i bez problemu nasze działania w sieci mogą być analizowane przez osoby trzecie. Zmień adres ip komputera z pomocą serwerów pośredniczących?

Zmień ip

Proxy, czyli serwery pośredniczące stanowią ogniwo łączące nasz komputer z Internetem. Zaletą korzystania z pośrednictwa proxy podczas połączenia jest zwiększenie anonimowości w sieci oraz dodatkowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Jak jeszcze działają serwery pośredniczące? Jakie aplikacje pozwalają na korzystanie z ich zalet i tym samym umożliwiają ukrycie naszego rzeczywistego adresu IP?


pro

Jak zmienic adres ip

Zalety korzystania z serwerów proxy: Serwery pośredniczące jak już wcześniej wspomniano pozwalają ukryć nasze IP oraz zapewniają większe bezpieczeństwo w czasie korzystania z sieci, dzięki dodatkowej filtracji niebezpiecznych dla komputera danych. Poza tym dzięki ich działaniu możemy przyśpieszyć otwieranie stron internetowych podczas korzystania z wolniejszych połączeń.

Programy do zmiany ip

Chcąc zmienić adres IP naszego komputera mamy do dyspozycji szereg programów umożliwiających tego typu usługi. Do najpopularniejszych należą SonicProxy oraz Proxy Switcher.

Temat, który może cię zainteresować: Bramka email


Zmiana adresu IP za pomocą programu SonicProxy. Obsługa aplikacji SonicProxy jest niezwykle prosta. Po instalacji programu należy dodatkowo skonfigurować swoją przeglądarkę.

Zmiana ip na polskie

SonicProxy_1Zaletą korzystania z SonicProxy jest duża pula dostępnych adresów IP, jednak podczas korzystania z aplikacji mogą wystąpić problemy związane z jej popularnością i przeciążeniem serwerów w takim przypadku otrzymujemy informację o braku dostępności usługi.

Jak ukryć adres ip

Program do zmiany ip komputera – zmiana nastąpi po wybraniu opcji „change ip„, aktualny adres IP znajdziemy w polu „Servers„, dane konfiguracyjne programu, które są niezbędne do nawiązania połączenia znajdują się w pliku „sonic.conf„.

Losowo wybrany temat: Praca dla leniwych

Domyślne ustawienia programu to:

  • Serwer lub adres IP: 127.0.0.1 lub localhost
  • Numer portu: 8899

Korzystając z przeglądarki Internet Explorer musimy liczyć się z zmianą strony startowej oraz instalacją dodatkowych narzędzi smscut.

Jak odinstalować SonicProxy?


Dezinstalacja programu jest równie prosta jak jego obsługa. Wystarczy skorzystać z narzędzi dostępnych poprzez Panel sterowania lub zainstalować dodatkowe oprogramowanie umożliwiające całkowite usunięcie aplikacji wraz z pozostałymi po niej „śmieciami”. Przed dezinstalacją programu SonicProxy należy najpierw usunąć smscut Toolbar.

Zmiana IP za pomocą aplikacji Proxy Switcher

Jak szybko zmienić ip

prox2Aplikacja występuje w dwóch wersjach  darmowej Lite oraz płatnej i zawierającej dodatkowe opcje Standard. W przypadku pobrania darmowej wersji aplikacji zmuszeni jesteśmy zainstalować alternatywne oprogramowanie do wyszukiwania serwerów proxy lub pozyskiwać dane online.

Program do maskowania ip

Po zainstalowaniu aplikacji klikamy na ikonę programu prawym przyciskiem myszy i otwieramy okno „Show Manager„, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do okna zarządzania adresami w formacie IP:PORT . Tutaj do dyspozycji mamy kilka funkcji – dodaj, usuń, edytuj wpisy, aktywuj/ dezaktywuj serwer, menadżera wykluczeń oraz ustawienia aplikacji.

Aby skorzystać z pozyskanego wcześniej serwera wystarczy kliknąć funkcję dodaj  znak + i wpisać adres IP serwera oraz port usługi.  (Zmień ip komputera szybko) Następnie zaznaczamy wybrany wpis i aktywujemy go klikając w ikonę połączenia aktywuj serwer. Po uruchomieniu usługi nasz komputer będzie korzystał z wybranego serwera proxy.

Temat z innej kategorii: Jak za darmo doładować telefon


Program umożliwia nam także szybkie zmienianie ip i bardzo proste przełączanie się pomiędzy kolejnymi serwerami po uruchomieniu programu wybieramy z odpowiednią pozycję, którą wcześniej dodaliśmy do listy.


Jak zmienić nr ip

Mimo szeregu zalet program Proxy Switcher czasami może się zdarzyć, że mimo aktywacji usługi proxy pokazywany będzie nasz rzeczywisty adres IP. Jaki jest adres ip mojego komputera? Aby uniknąć związanych z tym problemów warto zawsze sprawdzić rzeczywiste IP korzystając ze strony pokapoka.pl lub whatismyipaddress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Jak ustalić ip komputera z którego wysłano maila

Jak znalezc osobe po adresie email? Chcesz ustalić ip komputera z którego wysłano do ciebie maila, to proste. W zależności

Zamknij