Laptop poleasingowy do domu ? 3 kroki, jak wybrać odpowiedni model

Inwestycja w laptop to poważna decyzja, która powinna być poparta szczegółową analizą dostępnych opcji. Warto jednak pamiętać, że sklepy komputerowe i duże sieci handlowe ze sprzętem RTV i AGD to nie jedyne miejsca, w których znaleźć można wysokiej klasy wyposażenie. Świetnym na to przykładem są m.in. laptopy poleasingowe, które pozwalają kupić dużo mocniejsze urządzenie, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Sprawdź jednak, jak kupować tego typu asortyment, by zagwarantować sobie satysfakcję z inwestycji.

Po pierwsze: dobierz rozmiar do zastosowań

Rozmiar ma znaczenie ? gdy chodzi o ekran i wielkość komputera. Najbardziej standardową opcją w przypadku laptopów jest oczywiście zakres ok. 15 cali. Bardziej specjalistyczne laptopy dla grafików, montażystów, inżynierów dźwięku lub gamerów mogą mieć powyżej 17 cali. Mimo wszystko większą popularnością cieszą się 13 i 11 calowe laptopy poleasingowe, które doskonale sprawdzą się jako wyposażenie turystyczne lub podróżne.

Po drugie: dobierz parametry do zastosowań

Czym kierować się podczas inwestycji i na co zwrócić uwagę wybierając laptopy poleasingowe? Wszystko oczywiście zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb. Na liście najważniejszych parametrów technicznych znaleźć można m.in.:

  • rodzaj i pojemność dysku (np. SSD lub HDD),
  • ilość i rodzaj pamięci RAM,
  • model procesora,
  • informacje dot. karty graficznej;
  • waga;
  • (opcjonalnie) pojemność baterii;
  • ilość rodzaj złącz;
  • dostępność i wersja systemu operacyjnego.

Jak widać, lista jest stosunkowo długa. Jeśli nie wiesz, który model najlepiej będzie pasować do Twoich potrzeb, warto poprosić specjalistów o wsparcie. Jak i gdzie to zrobić? Dowiesz się tego z kolejnego akapitu.

Po trzecie: postaw na sprawdzoną jakość, czyli laptopy poleasingowe w Komputerymarkowe.pl

Jako że w ostatnim czasie laptopy poleasingowe zyskały ogromną rzeszę potencjalnych odbiorców, pojawiło się na rynku wielu dystrybutorów tego typu sprzętu komputerowego. Nic zatem dziwnego, że tego typu rozwiązania oferowane są przez wiele małych, średnich i dużych sklepów internetowych lub stacjonarnych. Zakładamy jednak, że zależy Ci na maksymalnej satysfakcji z wyboru i stawiasz na wysokogatunkowe urządzenia, które oferują funkcjonalność i stan zgodny ze stanem faktycznym oraz opisem. Zachęcamy zatem do zapoznania się z propozycjami, które czekają na Ciebie w ofercie sklepu Komputerymarkowe.pl.

W razie ewentualnych pytań lub wątpliwości specjaliści są do Twojej dyspozycji. Pomogą oni wybrać konkretny model lub rozwiążą wszelkie problemy z formalnościami i dostawą ? niezależnie od tego, na jakim etapie składania zamówienia jesteś obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Ati2dvag blue screen

Jeżeli masz problemy ze sterownikiem ekranu ati2dvag, który objawia się rozmazanym obrazem a czasami wyskakuje niebieski ekran, warto zacząć od

Zamknij