Podsłuchiwanie GG

Jeżeli chodzi o podsłuchiwanie gg a dokładniej  czytanie czyich rozmów, to we wcześniejszych wersjach gadu gadu sprawa była dużo prostsza, obecnie programiści gg coraz lepiej zabezpieczają komunikator przed przechwytywaniem rozmów oraz tzw. spoofingiem.

Przeczytaj także: Kopia Zapasowa Systemu

 

We wcześniejszych wersjach gg 6.0 i wstecz do podsłuchiwania można wykorzystać program o nazwie GG Hijacker jest to trojan, który przesyła nam prowadzoną rozmowę danej osoby na której został zainstalowany plik serwera. Dodatkowo mamy możliwość spoofingu czyli podszywania się pod czyjś numer gg. (gadu-gadu hijacker)


Od wersji 7.0 niestety podsłuchiwanie już nie jest takie proste. Można skorzystać z programu o nazwie GGspy aczkolwiek, należy na komputerze „ofiary” umieścić plik serwera zajmujący ok 1MB i uruchomić go. Niestety gg często aktualizuje komunikator, a co za tym idzie czasem program ggspy bądź podobny w obsłudze Gadu Ghost ma problemy z nawiązaniem połączenia i przekazywaniem rozmów na nasz komputer.

GG hijacker

Ogólnie podsłuchiwanie samego gg wbrew pozorom nie jest takie proste, można także skorzystać z programów typu trojany i monitorować cały kumoter a jednocześnie gadu gadu. Kolejnym problemem przy uruchamianiu plików serwera są antywirusy, które wykrywają całkiem skutecznie starsze wersje trojanów, natomiast te najnowsze wersje są zupełnie nie wykrywalne, aczkolwiek ich twórcy raczej nie umieszczają ich w internecie za darmo.

Temat, który może cię zainteresować: Przyspieszenie Internetu


Podsłuchiwanie rozmów

Artykuł ma charakter wyłacznie edukacyjny, podsłuchiwanie jak i umieszczanie plików na komputerze innych użytkowników bez ich zgody jest nielegalne. Nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie wyżej wymienionych programów.

Zobacz także: rozmowy gadu gadu

Komentarze

  • kw. 23, 2014 at 15:26

    Korzysta ktoś jeszcze z gg?

    Reply
  • maj 7, 2014 at 12:01

    ja korzystam i w firmie też mamy gg ale tylko dlatego że wielu klientów pisze właśnie przez ten komunikator, więc jeszcze wiele osób z niego korzysta

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Przenoszenie poczty z Microsoft Outlook Express XP do Poczta systemu Windows

Porada dotyczy przenoszenia poczty z domyślnego (Microsoft Outlook Express) klienta poczty systemu Windows do domyślnego klienta poczty (Poczta systemu Windows)

Zamknij