Prowadzisz własną firmę? Sprawdź, jakie możliwości daje smart building

Prowadzenie średniego lub dużego przedsiębiorstwa łączy się z zatrudnieniem kilkudziesięciu, a nawet kilkuset osób, a więc również z organizacją przestrzeni do pracy dla wszystkich pracowników. W tym pomaga smart building, czyli nowoczesne rozwiązanie, dostosowane do aktualnych potrzeb współczesnych firm.

  1. Inteligentny budynek firmy to łatwiejsza praca i komunikacja
  2. Czy warto inwestować w inteligentne budynki biurowe?

Inteligentny budynek biurowy pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału pracowników oraz ułatwienie im wykonywania codziennych obowiązków. To także udogodnienia dla gości firmy i jej kontrahentów.

Inteligentny budynek firmy to łatwiejsza praca i komunikacja

Rola rozwiązań IoT rośnie nie tylko w życiu prywatnym, ale również w biznesie. Z tego powodu inteligentne budynki firmy, tzw. smart buildings, coraz śmielej wkraczają nie tylko na światowy, ale również polski, rodzimy rynek. Takie rozwiązania oferuje już m.in. Netia, o czym więcej można przeczytać na https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/iot/netia-smart-building.

Inteligentny budynek to taki, w którym zastosowano szereg rozwiązań, pozwalających na elastyczne zarządzanie zasobami w poszczególnych biurach i na terenie całego budynku. Rozwiązania te zwiększają poziom bezpieczeństwa oraz pomagają w lepszym zarządzaniu powierzchnią biurową. Z poziomu aplikacji można w czasie rzeczywistym zarządzać miejscami do pracy, np. biurkami czy salami konferencyjnymi, a także pozostałą przestrzenią w budynku, np. miejscami parkingowymi. Dzięki bieżącym informacjom, które można non stop obserwować w aplikacji, wiadomo, ilu pracowników znajduje się obecnie w biurze, a ilu pracuje zdalnie, a co za tym idzie, jak rozplanować ich pracę. System automatycznie generuje statystyki, pomaga znaleźć wolną przestrzeń do pracy lub zarezerwować salę na spotkanie z klientem. Pracownicy mają też możliwość zgłaszania usterek przez aplikację, dzięki czemu proces ich usuwania znacznie się skraca.

Czy warto inwestować w inteligentne budynki biurowe?

Smart building systems to zbiór technologii, który ma wpływ na codzienne funkcjonowanie zarówno pracowników firmy, jak i osób zarządzających, czy firmowych gości i klientów. To rozwiązanie nowoczesne i funkcjonalne, dzięki któremu działanie firmy będzie sprawniejsze, a co za tym idzie efektywniejsze niż dotychczas. Budynki inteligentne mają wpływ również na wizerunek przedsiębiorstwa, które w oczach klientów i przyszłych pracowników jawi się jako nowoczesne i perspektywiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Błędy w Windows XP typu stop

Poniżej zostały przedstawione najczęstsze błędy typu stop wraz z opisami czego dotyczą. KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED ? Oznacza naruszenie prawa dostępu do chronionych

Zamknij