Sterownik karty wideo

Jak odinstalowac sterowniki? Problemy ze sterownikami kart graficznych powodują, że często nie możemy poprawnie uruchomić komputera i podczas startu systemu pojawia się czarny ekran. Jak poprawnie odinstalować sterowniki Nividia?

Zobacz temat: Jak za darmo doładować telefon

Odinstalowanie sterowników karty graficznej Nividia możemy dokonać na kilka różnych sposobów m.in. korzystając z wbudowanego programu do usuwania programów, jednak ten sposób nie zawsze okazuje się skuteczny, gdyż pozostawia w rejestrze systemowym sporo zbędnych „śmieci”. Poniżej przedstawiamy 3 skuteczne sposoby na odinstalowanie sterowników Nividia dla systemów operacyjnych Windows Vista, Windows 7, Windows 8,


Program do usuwania sterowników karty graficznej

Sposób 1 – odinstalowanie sterowników Nividia wbudowanym w system deinstalatorem. Użycie wbudowanego w system programu do usuwania programów jest najprostszą i najszybszą metodą na pozbycie się problemu z niewłaściwie działającymi sterownikami karty graficznej.

Sterownik nividia

nnWystarczy wejść w Panel sterownia, następnie wchodzimy w zakładkę „Odinstaluj program” i szukamy na liście wszystkich zainstalowanych programów Sterownik NIVIDIA graficzny?. Po zaznaczeniu sterownika klikamy znajdujące się u góry okna polecenie „Odinstaluj„, akceptujemy zapytanie o to czy na pewno chcemy usunąć oprogramowanie i czekamy, aż komputer wykona operację dezinstalacji. Po zakończeniu dezinstalacji należy ponownie uruchomić komputer.

Usuwanie sterowników karty graficznej

Sposób 2 – odinstalowanie sterowników Nividia za pomocą Display Driver Uninstaller Korzystając z DDU możemy całkowicie usunąć sterowniki oraz wszystkie pozostałości po oprogramowaniu zarówno z dysku, jak i rejestru systemowego.

Coś dla ciebie: Jak łatwo zarabiać pieniądze przez internet

Jak odinstalować kartę graficzną

cleanclean pAby dokonać dezinstalacji należy zrestartować komputer i podczas jego uruchamiania wcisnąć F8 => oraz wejść w Tryb awaryjny. Następnie po uruchomieniu Display Driver szukamy na liście interesującego nas sterownika, a po jego zaznaczeniu wybieramy opcję ?Wyczyść i Restartuj?. Po wykonaniu żądanej operacji komputer samoczynnie się zrestartuje.

Program do odinstalowywania sterowników

Sposób 3 – odinstalowanie i sprawdzenie sterowników Nividia z pomocą menadżera urządzeń. Kolejnym sposobem na usunięcie sterowników karty graficznej jest skorzystanie z opcji oferowanych przez menadżera urządzeń. W celu dezinstalacji należy uruchomić Panel sterowania i następnie otworzyć menadżera urządzeń.

pPo otwarciu okna rozwijamy „Karty graficzne” i klikamy prawym przyciskiem myszy na Nividia. W rozwiniętym menu wybieramy „Odinstaluj„, a gdy pojawi się okno „Potwierdzenie dezinstalacji urządzenia” wybieramy ?Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia? i zatwierdzamy OK.


Czyszczenie sterowników

Powyższe sposoby na odinstalowanie sterowników Nividia powinny rozwiązać problemy ze sprzętem i spowodować, że komputer zacznie się normalnie uruchamiać. Można je również wykorzystać, jeżeli musimy pozbyć się starszych wersji sterowników przed instalacją aktualizacji.

gtx 460 sterowniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Win32/Zimuse,Malware.Zimuse

Idea buntu znakiem nowych wirusów Win32 Zimuse Malware Zimuse Worm.Win32.Zimus.a Odmienny od pozostałych zagrożeń czyhających w sieci nowy szkodnik Zimuse

Zamknij