Sterownik karty wideo

Jak odinstalowac sterowniki? Problemy ze sterownikami kart graficznych powodują, że często nie możemy poprawnie uruchomić komputera i podczas startu systemu pojawia się czarny ekran. Jak poprawnie odinstalować sterowniki Nividia?

Zobacz temat: Jak za darmo doładować telefon

Odinstalowanie sterowników karty graficznej Nividia możemy dokonać na kilka różnych sposobów m.in. korzystając z wbudowanego programu do usuwania programów, jednak ten sposób nie zawsze okazuje się skuteczny, gdyż pozostawia w rejestrze systemowym sporo zbędnych „śmieci”. Poniżej przedstawiamy 3 skuteczne sposoby na odinstalowanie sterowników Nividia dla systemów operacyjnych Windows Vista, Windows 7, Windows 8,


Program do usuwania sterowników karty graficznej

Sposób 1 – odinstalowanie sterowników Nividia wbudowanym w system deinstalatorem. Użycie wbudowanego w system programu do usuwania programów jest najprostszą i najszybszą metodą na pozbycie się problemu z niewłaściwie działającymi sterownikami karty graficznej.

Sterownik nividia

nnWystarczy wejść w Panel sterownia, następnie wchodzimy w zakładkę „Odinstaluj program” i szukamy na liście wszystkich zainstalowanych programów Sterownik NIVIDIA graficzny?. Po zaznaczeniu sterownika klikamy znajdujące się u góry okna polecenie „Odinstaluj„, akceptujemy zapytanie o to czy na pewno chcemy usunąć oprogramowanie i czekamy, aż komputer wykona operację dezinstalacji. Po zakończeniu dezinstalacji należy ponownie uruchomić komputer.

Usuwanie sterowników karty graficznej

Sposób 2 – odinstalowanie sterowników Nividia za pomocą Display Driver Uninstaller Korzystając z DDU możemy całkowicie usunąć sterowniki oraz wszystkie pozostałości po oprogramowaniu zarówno z dysku, jak i rejestru systemowego.

Coś dla ciebie: Jak łatwo zarabiać pieniądze przez internet

Jak odinstalować kartę graficzną

cleanclean pAby dokonać dezinstalacji należy zrestartować komputer i podczas jego uruchamiania wcisnąć F8 => oraz wejść w Tryb awaryjny. Następnie po uruchomieniu Display Driver szukamy na liście interesującego nas sterownika, a po jego zaznaczeniu wybieramy opcję ?Wyczyść i Restartuj?. Po wykonaniu żądanej operacji komputer samoczynnie się zrestartuje.

Program do odinstalowywania sterowników

Sposób 3 – odinstalowanie i sprawdzenie sterowników Nividia z pomocą menadżera urządzeń. Kolejnym sposobem na usunięcie sterowników karty graficznej jest skorzystanie z opcji oferowanych przez menadżera urządzeń. W celu dezinstalacji należy uruchomić Panel sterowania i następnie otworzyć menadżera urządzeń.

pPo otwarciu okna rozwijamy „Karty graficzne” i klikamy prawym przyciskiem myszy na Nividia. W rozwiniętym menu wybieramy „Odinstaluj„, a gdy pojawi się okno „Potwierdzenie dezinstalacji urządzenia” wybieramy ?Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia? i zatwierdzamy OK.


Czyszczenie sterowników

Powyższe sposoby na odinstalowanie sterowników Nividia powinny rozwiązać problemy ze sprzętem i spowodować, że komputer zacznie się normalnie uruchamiać. Można je również wykorzystać, jeżeli musimy pozbyć się starszych wersji sterowników przed instalacją aktualizacji.

gtx 460 sterowniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
Przydatne Porady Windows 8

Windows 8 świetnie nadaje się zarówno do komputerów z ekranem dotykowym, tych z tradycyjną myszką jak i tych, które mają

Zamknij