Szkolenie UX. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Funkcjonalność i dostosowanie do przyzwyczajeń użytkowników to obecnie jeden z najważniejszych parametrów produktów cyfrowych takich jak strony www lub aplikacje mobilne. Dlaczego UX jest tak ważne? Jakie czynniki przemawiają za tym, by zadbać o ten aspekt? Te kwestie wyjaśniamy w nowym artykule.

Świadomość UX coraz większa. Jakie znaczenie user interface ma dla twojej firmy?

UX, czyli user experience, to ogół doświadczeń użytkownika danego produktu cyfrowego. Poznanie ich i porównanie z rzeczywistą funkcjonalnością strony pozwala ocenić użyteczność strony lub aplikacji. Jeśli użyteczność będzie niska, właściciel produktu musi liczyć się z wieloma problemami. Najpoważniejsze to wysoki współczynnik odrzuceń (szybka rezygnacja z korzystania z produktu) oraz wynikająca z niego mniejsza widoczność w wynikach Google (dotyczy stron www).

By uniknąć wspomnianych komplikacji, właściciel produktu powinien zadbać o to, by jego projekt obejmował również doświadczenie użytkowników. Stworzenie produktu w pełni zoptymalizowanego pod kątem UX jest zadaniem bardzo trudnym. Należy więc powierzyć je osobie wyspecjalizowanej w tej dziedzinie i posiadającej szczegółową wiedzę. W ten sposób możemy sprawić, że produkt będzie częściej znajdywany w wyszukiwarkach, a jego użytkownicy będą korzystali z niego chętnie i przez długi czas.

Szkolenie UX. Prowadzący z ogromną wiedzą i omówienie na konkretnych przykładach

Najlepszym sposobem na zdobycie umiejętności pozwalającej na efektywne projektowanie produktów cyfrowych jest odbycie profesjonalnego szkolenia. Jakie zagadnienia powinno jednak poruszać dobre szkolenie UX? Przede wszystkim chodzi o znajomość technik, które zwiększają konwersję oraz pozwalają projektować w pełni funkcjonalne interfejsy. Znaczenie ma też wiedza o metodykach prowadzenia badań użyteczności.

Szkolenia UX to nie tylko sposób na podniesienie swoich zawodowych kwalifikacji, ale też na rozwój firmy. Umożliwiając ich ukończenie pracownikom, zwiększamy konkurencyjność oferty i dopasowujemy ją do oczekiwań współczesnych kontrahentów.

UI/UX designer – profesja przyszłości. Weź udział w szkoleniu i poznaj tajniki UX design

Ze względu na ogromne znaczenie, jakie UX design ma dla popularności produktów cyfrowych i tym samym dla wyników finansowych usług lub produktów stojących za nimi firm, osoby zajmujące się projektowaniem interfejsów już dziś są cenionymi specjalistami. Ich atrakcyjność na rynku pracy w najbliższych latach będzie rosła jeszcze bardziej. Planując karierę w IT lub prowadząc biznes online, należy o tym koniecznie pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
mfc100.dll

Problem z plikiem mfc100.dll jest dość częsty, czy zdarzyło ci się uruchamiać grę np Witcher 2 czy też Fry Cry

Zamknij