Virtual Private Server ? na co pozwala w praktyce?

Posiadanie hostingu współdzielonego jest bardzo dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim biorąc pod uwagę stosunkowo niskie koszty z nim się wiążące, zwłaszcza w momencie, kiedy zaczynamy dopiero raczkować w sieci. Mamy tu na myśli startujących w biznesie online, czy początkujących blogerów, którzy ledwo co zaczęli działać, a ich witryny www wcale nie są szczególnie oblegane, zatem nie grozi im zbyt duże obciążenie. W praktyce natomiast, im dłużej ktoś funkcjonuje na rynku, tym większy jest ruch na jego stronie, a tym samym nierzadko pojawia się ryzyko związane z zawieszaniem się serwisu, czy fragmentarycznym ładowaniem treści lub grafiki na niej zawartych. W takiej sytuacji polecaną opcją jest zwłaszcza inwestycja w dużo lepszy model hostingowania, jakim okazuje się VPS, a zatem Virtual Private Server.

Warto przeczytać także: Jak ustalić ip komputera z którego wysłano maila

Znacząco więcej

Zastanawiasz się z pewnością, czym VPS różni się w praktyce od klasycznego, a przy tym znacząco bardziej ekonomicznego rozwiązania w postaci wspomnianego już we wstępie hostingu współdzielonego? Otóż jak się okazuje na przykładzie chociażby oferty znanej marki Linuxpl.com, korzyści wynikających z inwestycji w VPS jest cała masa, a to sprawia, że zdecydowanie pozostawiają one w tyle hosting w formie standardowej, a więc współdzielonej. Przejdźmy jednakże do konkretów. Na czym ma polegać owa wyższość VPS?

Losowo wybrany temat: Jak zmienić adres IP komputera

Pewne efekty

Inwestycja w niezawodny i funkcjonalny serwer VPS taki jak chociażby te oferowane przez Linuxpl.com, pozwala przede wszystkim na korzystanie z szeregu dodatkowych możliwości, jakie w ogóle nie wchodzą w grę przy wyborze hostingu współdzielonego. Generalnie, mowa o indywidualnej konfiguracji serwera, co natomiast odbywa się zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami i zapotrzebowaniem.

Mamy dostęp jako administratorzy, więc możemy robić z posiadaną przestrzenią dyskową, co nam się tylko podoba. Podobna swoboda panuje w zakresie aktualizowania oraz wgrywania oprogramowania. Nie zapominajmy również i o tym, że istnieje szansa, aby przy VPS pobierać i instalować wszelkie dodatkowe aplikacje, co w kwestii klasycznego współdzielonego hostingowania kompletnie nie jest realne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Windows 7 64bit czy Windows 7 32bit ?

Windows 7 64bit czy Windows 7 32bit który z nich wybrać, czy który jest szybszy i co w ogóle daje

Zamknij