Zmiana wyglądu Windowsa XP na Windows 7


Ile osób z nas pewnie by chciało zainstalować Windows 7. Jeżeli nasz sprzęt w komputerze jest na to za słaby, a korzystamy z Windows XP możemy w prosty sposób ustawić wygląd Windows 7. Istnieje wiele programów do zmiany, ja przetestowałem ten sposób podany poniżej.

Warto przed wprowadzeniem zmian ustawić punkt kontrolny systemu Windows, jeżeli coś pójdzie nie tak, w prostu sposób będziemy mogli wrócić do stany z przed zmian.

Na początek ściągamy trzy małe aplikacje:

Ściągamy program o nazwie SP3 UxTheme Patcher

kolejny program SevenVG Refresh Theme for Windows XP by Vishal Gupta

i szukamy paczki ikon z Windows 7

Instalujemy program SP3 UxTheme Patcher, uruchamiamy i klikamy na „Patch”. Czekamy chwile aż przycisk Patch stanie się nieaktywny. Uruchamiamy ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu nie w sposób zauważyć zmiany. Pozostawiamy to bez zmian.

zmiana wygladu win xp na 7

Kolejny krok to instalacja programu SevenVG Refresh Theme for Windows XP by Vishal Gupta. Po ściągnięciu należy wypakować plik. Powstaną nam trzy foldery: Fonts,Theme,Styler Toolbar. Przystępujemy do instalacji folderu themes,fonts. W folderze Styler Toolbar znajdują się dwa pliki. Jako pierwszy instalujemy Then Run Me, a potem First Install Me. Uruchamiamy ponownie komputer

Po ponownym uruchomieniu komputera klikamy prawym przyciskiem myszki i z menu wybieramy właściwość, przechodzimy na zakładkę kompozycje i wybieramy „SevenVG Refresh”. Wybieramy zakładkę Wygląd|Okna i klikamy na SevenVG, schemat kolorów ustawiamy na Aero32 czcionki na normal. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK.

System Windows XP przypomina Windows 7

ps. wszystko wykonujemy na własną odpowiedzialność.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Ceny Windows 7

Windows 7 22 października 2009 roku trafił oficjalnie na półki do sklepów. Poniżej zamieszczam orientacyjne ceny Windows-ów 7. Windows 7

Zamknij