Un named app – Facebook łakomym kąskiem dla hakerów.


Cyberprzestępcy pozycjonując niebezpieczne strony pod hasłem Un named app wywołali nową falę ataków wśród użytkowników sieci Facebook. Przyczyną działań wokół Un named app okazała się informacja o nieznanej aplikacji rzekomo szpiegującej i spowalniającej działanie stron serwisu społecznościowego.

Początkiem całego zamieszania był rozsyłany między użytkownikami sieci fałszywy alarm o nieznanej aplikacji. Użytkownicy w ostrzeżeniu zawarli podstawowe informacje na temat niepożądanych działań wywołanych przez rzekomą aplikację Un named app oraz instrukcje, jak usunąć prawdopodobną przyczynę problemów. Jak później się okazało w oficjalnym oświadczeniu Facebook, Un named aap to tylko wyświetlana nazwa będąca wynikiem błędu na karcie prezentacji. Według serwisu błąd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie witryn i w żaden sposób nie naraża bezpieczeństwa użytkowników.

Poniżej znajduje się treść rozesłanej informacji
Czy Twój Facebook ostatnio działał wolniej? Jeżeli tak, to przejdź do zakładki —>Ustawień  i wybierz —>Ustawienia aplikacji. Zmień listę rozwijaną na Dodane do profilu. Jeżeli wśród wpisów jedna z nazw to Un named app – usuń ją.
Otrzymane informacje przestraszyły wielu fanów sieci Facebook, a zaistniałe poruszenie przyczyniło się do wielu kolejnych zapytań o aplikację. Ostatecznie fakt ten wykorzystali cyberprzestępcy. Tworząc strony internetowe nadziewane słowami kluczowymi związanymi z Un named app przyciągnęli uwagę potencjalnych ofiar.

W tym przypadku główną metodą ataku wykorzystywaną przez cyberprzestępców były techniki optymalizacji wyszukiwarek. Odpowiedni dobór słów kluczowych oraz narzędzia, którymi dysponują cyberprzestępce grupy przyczyniły się do ingerencji w wyniki wyszukiwania i zdobycia wysokich pozycji wśród niebezpiecznych stron. Jeśli podczas szukania informacji na temat Un named app Facebook? natkniesz się na jedną ze złośliwych witryn możesz znaleźć się w pułapce. Standardowym przestępczym działaniem na tego typu stronach jest wyłudzenie pieniędzy np.: poprzez sprzedaż fałszywych programów antywirusowych lub odpłatnego udzielenia pomocy.
Źródło: G Data Software


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Zaszyfrowana wiadomość – Jak być anonimowym w sieci

W dobie coraz większej inwigilacji przez różnego rodzaju urzędy, instytucje coraz trudniej jest zachować anonimowość wysyłając jakąś wiadomość. Jak wszyscy

Zamknij