Naprawa uszkodzonych plików

Z różnych dziwnych przyczyn niektóre pliki ulegają uszkodzeniu a gdy próbujemy je otworzyć wyświetla się komunikat że plik jest uszkodzony (Nie można otworzyć zdjęcia, dokumentu, archiwum, filmu lub pliku muzycznego! Nierozpoznany format!) zależnie od przyczyn uszkodzenie nie wszystkie pliki da się naprawić, aczkolwiek jeżeli jest to ważny dla nas dokument warto próbować. Naprawa plików

Naprawa uszkodzonych plików jpg

Jednym z programów przeznaczonym do naprawy uszkodzonych plików jest File Repair. Jest to jeden z ciekawszych tego typu programów  radzący sobie z naprawą plików w skutek wirusów czy też błędów podczas zapisu. Program skanuje uszkodzony plik i zapisuje go w oddzielnym pliku pomijając uszkodzony obszar, niestety taka naprawa nie gwarantuje że plik będzie działał aczkolwiek mimo wszystko warto próbować, program ma do dość dużą skuteczność zwłaszcza w naprawie plików graficznych oraz tekstowych.

Przeczytaj także: Bramka emailProgram do naprawy plików avi – Program File repair albo Heatman File repair Obsługiwane między innymi takie formaty plików jak:

pliki Worda (.doc, .docx, .docm, .rtf)
pliki Excela (.xls, xla, .xlsx)
pliki archiwa ZIP i RAR (.zip i .rar)
bazy danych Access (.mdb, .mde, .accdb, .accde)
prezentacje PowerPoint (.ppt, .pps, .pptx)

Naprawa pliku avi

pliki wideo (.avi, .mp4, .mov, .flv, .wmv, .asf, .mpg)
pliki graficzne  (.jpg, .jpeg, .gif, .tiff, .bmp, .png)
pliki dokumentów (.pdf)
pliki muzyczne (.mp3 ; .wav)

Po uruchomieniu klikamy na Select the source file (wskaż plik) a następnie klikamy Start Repair i czekamy.Po naprawie plik zostanie zapisany w katalogu programu

 

Odzyskiwanie uszkodzonych plików

Jeżeli chodzi uszkodzony plik jpg całkiem dobrze radzi sobie program o nazwie Digital Image Recovery 1.42 który dedykowany jest właściwie wyłacznie do plików graficznych. Program obsługuje formaty graficzne oraz video (JPEG, TIFF, PNG, GIF, BMP, Canon CRW) jak i pliki video w formatach (AVI, MOV, WAV).

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć – Program świetnie radzi sobie z usuniętymi zdjęciami zarówno na kartach pamięci w aratach jak i pendrivach. Jeżeli przez przypadek usunęliśmy plik a nie nadpisaliśmy go innymi nowymi zdjęciami prawdopodobnie dość szybko uda się odzyskać pliki za pomocą tego programu.

Program do naprawy plików

W przypadku uszkodzonych plików na karcie pamięci czy też pendrivie warto przeskanować pamięci za pomocą systemowego sprawdzania błędów.


Wchodzimy w mój komputer następnie klikamy na napęd który chcemy przeskanować np załóżmy że nasz pendrive posiada literkę F następnie za pomocą menu kontekstowego (drugi przycisk myszki) klikamy właściwości a następnie wybieramy narzędzia i pierwsze narzędzie to „sprawdzanie błędów” i klikamy sprawdź. Zaznaczamy „automatycznie napraw błędy systemowe” oraz „próbuj naprawić uszkodzone sektory” jeżeli system znajdzie jakieś błędy powinien je naprawić a my uzyskamy dostęp do naprawionych plików.

Zobacz również: Blokowanie Stron Internetowych

Jeżeli chodzi o naprawianie uszkodzonych plików to niestety nie ma zbyt wiele skutecznych programów, wychodzi na to że łatwiej jest odzyskać skasowany plik niż uszkodzony z rożnych przyczyn.

Tagi dla artykułu: program do naprawy filmów avi ; program do naprawy windowsa ; program do naprawy błędów ; pendrive naprawa ; darmowy program do naprawy błędów rejestru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Komputer z Androidem

System operacyjny Android został pierwotnie stworzony dla urządzeń mobilnych takich, jak smartfony i tablety. Z czasem asortyment urządzeń obsługiwanych przez

Zamknij