Jak założyć serwer minecraft za darmo

Wiele osób chciało by zagrać w minecraft w trybie multiplayer ze znajomymi, ale nie chcą wydawać pieniędzy na zakup dostępu do serwera. Poniżej postaramy się przedstawić darmowy sposób na postawienie serwera na własnym komputerze.

Stwórz serwer minecraft

Najprostszą metodą jest zainstalowanie programu o nazwie tt server maker, który w kilku krokach zrobi z naszego komputera serwer, który pozwoli łączyć się wielu graczom. Jest to bardzo prosty program i nie wymaga zbyt wielu ustawień.

Jak stworzyć własny serwer minecraft

Po pobraniu programu i jego zainstalowaniu, uruchamiamy program tt server maker i powinno pojawić nam się takie okienko. Gdzie klikamy na ikonkę plusa i dojadamy nazwę swojego serwera.

 Serwer za darmo minecraft

Następnie klikamy dwa razy na naszą utworzoną nazwę i powinno nam się pojawić takie okienko.

Następnie ustawiamy parametry naszego serwera. W najnowszej wersji programy tt server maker, w zakładce advacnced wybieramy ilość pamięci ram, jakom możemy przeznaczyć na nasz serwer. Zaleca się ustawienie wartości o polowe mniejszej niż posiadamy w komputerze. Czyli w moim przypadku ustawiam 8 GB ram.


Załóż serwer minecraft

Następnie w zakładce max players ustawiamy ilu graczy będzie grało na naszym serwerze. Przy słabszych komputerach nie zaleca się ustawiania większych wartości niż 3-5.


Następnie klikamy start, po czym pojawi nam się okienko z możliwością wyboru wersji minecraft, Musimy ustawić wersję np. 1.7.5 i wtedy tylko osoby posiadające wersję 1.7.5 będą mogły połączyć się z naszym serwerem, więc ważne jest żeby każdy posiadał taką samą wersję gry.

Stwórz własny serwer minecraft za darmo

I tym sposobem założyliście własny serwer minecraft zupełnie za darmo i możecie wgrywać różne mody. Poniżej przedstawiamy filmik video jak to wygląda w praktyce.

 

 

Zakładanie własnego serwera na swoim komputerze jest bardzo dobrą alternatywą dla zakładania płatnych serwerów. Wiele z darmowych serwerów nie działa, bądź wyświetla się w nich mnóstwo niechcianych reklam.

Jak widzicie metoda ta jest bardzo prosta, jedynie na dużo słabszych komputerach mogą występować problemy z wydajnością. Jeżeli podczas instalacji programu pojawia wam się problem z NET Framework, należy zainstalować narzędzie net framework cleanup tool i usunąć poprzednie wersje, a następnie ponownie zainstalować net framework w wrsji co najmniej 5.0, po czym bez problemu będzie można zainstalować tt server maker.

Komentarze

 • paź 31, 2020 at 14:24

  Nie chce przyjąć serwer. Wychodzi problem: Failed to verify username!

  Pomocy

  Reply
 • paź 29, 2022 at 18:32

  Serwer działa, wszystko się zgadza, polecam

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Czy używane laptopy to dobry wybór dla firmy i domu?

Czy używane laptopy to dobry wybór dla firmy i domu? Żyjemy w czasach, w których coraz modniejsze jest dawanie drugiego

Zamknij