Ipad pro czy air?

iPad jest urządzeniem mobilnym używanym do różnych zadań. Można na nim przede wszystkim: czytać książki, przeglądać internet, robić notatki, oglądać filmy, grać w gry, uczyć się. iPad posiada dotykowy ekran oraz może być obsługiwany za pomocą palców lub specjalnego pencila. Jest dostępny na rynku w różnych modelach, które różnią się między innymi wielkością ekranu, wydajnością i ceną.

Dlaczego warto kupić iPada?

Decyzja o zakupie iPada zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. iPad może okazać się przydatny dla osób, które mobilnie uczą się lub pracują. Może on służyć także do bardziej zaawansowanych zadań, takich jak: montaż filmów, czy produkcja grafik. Przed zakupem iPada warto się zastanowić  przede wszystkim nad tym, do jakich zadań ma on nam służyć.

Jakie są różnice między iPadem Pro, a iPadem Air?

Główne różnice między iPadem Pro, a iPadem Air obejmują przede wszystkim:

  • ekran: iPad Pro ma większą rozdzielność ekranu, a sam ekran jest większy niż w przypadku iPada Air, przez co może lepiej sprawdzić się w przypadku osób, które potrzebują większej ilości miejsca do pracy oraz bardziej szczegółowego obrazu,
  • wydajność: iPad Pro posiada lepsze procesory i więcej pamięci RAM niż iPad Air, z tego powodu jest on bardziej wydajny, dzięki czemu będzie w większy stopniu nadawał się do tworzenia grafik, czy montażu filmów,
  • złącza- iPad Pro posiada złącze USB-C, podczas gdy iPad Air ma złącze Lightning. Złącze USB-C umożliwia szybsze przesyłanie danych i możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, takich jak monitory czy drukarki,
  • kamerki- iPad Pro ma lepszą kamerkę niż iPad Air,
  • cena- iPad Air jest tańszy niż iPad Pro, co w dużej mierze może zadecydować o tym, którego iPada wybierzemy. Jeśli nie potrzebujmy profesjonalnego sprzętu, warto rozważyć iPada Air ze względu na jego cenę, ponieważ sprawdza się on do codziennych zadań.

Dla kogo iPad Air, a dla kogo iPad Pro?

iPad Air może okazać się, dokonałem wyborem dla osób, które potrzebują go do codziennego użytku. Świetnie sprawdza się w przypadku przeglądania sieci, robienia notatek, pisania wiadomości e-mail, czy też czytania książek. Będzie to dobry wybór dla użytkowników, którzy nie korzystają ze specjalistycznych programów. iPad Air nadaje się idealnie dla osób, które szukają lekkiego i poręcznego urządzenia do prostych zadań oraz nauki.

Z kolei iPad Pro jest doskonałym wyborem dla profesjonalistów, którzy potrzebują bardziej zaawansowanego sprzętu do pracy. Z tego względu, iż posiada on wydajniejszy proces, lepsze podzespołu oraz większe możliwości wyboru pamięci sprawdzi się w przypadku tworzenia grafik, jak i także montażu filmów. Dzięki większej rozdzielczości ekranu niż iPad Air w większym stopniu nadaje się do bardziej złożonych zadań.

Jeśli szukasz prostego i lekkiego tabletu do podstawowych zadań, iPad Air jest dobrym wyborem. Jeśli jednak potrzebujesz wydajniejszego urządzenia z większą ilością opcji i mocniejszymi podzespołami, iPad Pro będzie lepszym wyborem.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Tablety-Apple/333

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Jak zamienić y na z na klawiaturze

Samoczynna zmiana sposobu wprowadzania liter na klawiaturze najczęściej spowodowana jest przypadkowym użyciem kombinacji klawiszy Lewy Alt+Shift, Ctrl+Shif lub Ctrl+Space, co

Zamknij