Trwałe usuwanie smsów z telefonu

Jeżeli chodzi o trwałe usuwanie smsów z telefonu czy też o trwałe usunięcie zdjęć i ogólnie plików choćby z tego powodu żeby po sprzedaży telefonu nie było możliwości odzyskania skasowanych danych, co jest dość proste, to na szczęście są sposoby żeby temu zapobiec.

Jak usunąć wszystkie dane z telefonu z androidem


Warto przeczytać także: Odzyskiwanie usuniętych zdjęć z telefonu

Wielu osobą wydaję się że przywrócenie ustawień fabrycznych załatwi sprawę.  Nic bardziej mylnego, dane owszem zostaną skasowane, ale ich odzyskanie nie będzie stanowiło większego problemu.

Jak trwale usunąć smsy z telefonu

Przede wszystkim warto pomyśleć o zaszyfrowaniu danych na naszym telefonie, odzyskanie danych z zaszyfrowanego dysku jest wręcz niemożliwe.

Program do usuwania danych z telefonu

Do trwałego usunięcia smsów, zdjęć czy innych danych z naszego telefonu tak żeby nie dało się ich już odzyskać, warto wykorzystać specjalne aplikacje, które nam w tym pomogą.  Min innymi pomoże nam w tym aplikacja o nazwie data eraser – shreddit czy też  iShredder.

Trwałe usuwanie kontaktów

Dość dobrze sprawdza się także android eraser, jeżeli chodzi o usuwanie smsów, kontaktów i ogólnie prywatnych danych z telefonu. Do wyboru chcemy nadpisać wolne miejsce, czyli też pliki które usuneliśmy czy też całą zawartość karty czy też pamięci telefonu.

Warto przeczytać także: Zaszyfrowana wiadomość ? Jak być anonimowym w sieci

Najlepszym i zarazem najciekawszym programem jest Android Data Eraser, wersja dostępna na windowsa. Program posiada bardzo wiele funkcji, między innymi usuwania wyłącznie sms ów czy też kontaktów. Żeby program wyrył telefon, najpierw musisz w swoim telefonie włączyć opcje programistyczne, które normalnie są nie dostępne.


czyszczenie historii android

Do prawidłowego działania program ten, wymaga aby w telefonie była włączona opcja Debugowanie USB, którą będziemy mogli włączyć po aktywacji Opcji programistycznych. Żeby włączyć te opcje, wchodzimy w Ustawienia — > Telefon informacje –> Informacje o oprogramowaniu —> Klikamy 7 razy informacje o oprogramowaniu.

Usuniete sms

Najlepszym rozwiązaniem jest, przywrócenie ustawień fabrycznych, które skasują dane, następnie je nadpiszą świeżą kopią plików, następnie użycie aplikacji, która nadpisze wolne miejsce na dysku losowymi danymi, co skutecznie uniemożliwi odzyskanie jakich kol wiek danych z telefonu.

 

 

Komentarze

  • lis 2, 2022 at 16:28

    Bardzo skuteczny sposób na usuwanie danych trwale

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Plik pps czym otworzyć

Czy zdarzyło ci się ściągnąć plik z internetu, z rozszerzeniem PPS czy też PPT i nie mogłeś go otworzyć? Jeżeli

Zamknij