Jak Zablokować Komputer

Zdarzają się sytuacje w których musimy zablokować komputer, najczęściej chodzi o zablokowanie dostępu młodszemu rodzeństwu bądź innym osobą, które nie mogą widzieć tego co akurat znajduje się na komputerze.


 

 

Generalnie jest wiele metod blokady komputera jedne są szybkie drugie nieco zajmują, chodzi także o to czy chodzi nam o zablokowanie komputera hasłem żeby nikt inny nie mógł z niego skorzystać czy jedynie tymczasowe zablokowanie w celu zasłonienia tego co znajduje się na ekranie.


Szybkie blokowanie komputera

Klikamy drugim klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybieramy utwórz skrót, następnie w pole lokalizacja wpisujemy rundll32 user32.dll, LockWorkStation i klikamy dalej, teraz system zapyta nas czy plik ma nazywać się rundll32 klikamy tak. I teraz gdy włączymy taki plik automatycznie na ekranie pojawi się okno logowania. Taki sam efekt możemy uzyskać za pomocą skrótu klawiszowego wciskając klawisz Windows + L.

Możemy także skorzystać z programów jak Predator 2.01 jest to mały programik umożliwiający nam blokady komputera gdy od niego odchodzimy. Kolejnym tego typu programem z nieco szerszym wachlarzem funkcji jest WinLock 5.04 Jeżeli chodzi o blokad komputera to ciekawym rozwiązaniem jest program Windows SteadyState 2.5 dzięki któremu możemy ograniczać poszczególne obszary systemu. Program sprawdza się doskonale na komputerach z których korzysta wiele osób.

Zablokuj Komputer


zdalna blokada komputera
Na koniec ostatni program do blokowania komputera z ciekawą funkcją. Mała Aplikacja o nazwie Blue Lock 1.92pozwala nam na blokadę komputera za pomocą bluetooth. Jak to działa? W programie definiujemy urządzenie korzystające z bluetooth na przykład może to być nasz telefon komórkowy, jeżeli tylko nasz telefon znajdzie się poza zasięgiem bluetooth, komputer zostanie automatycznie zablokowany i odblokuje się dopiero gdy telefon ponownie nawiąże połączenie z komputerem po przez bluetooth


blokada na komputer ; jak zablokować komputer ; blokady komputera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Odchudzanie Windows 7

Wiele osób szuka sposobów na odchudzanie systemu dzięki czemu będzie on chodził szybciej, począwszy od szybkiego uruchamiana po prace programów.

Zamknij