Wirus blokada komputera

Po sieci krąży wirus, który blokuje nam komputer i pokazuje ładny obrazek,który ma sugerować ze komputer został zablokowany przez policję z powodu pobierania plików chronionych prawami autorskimi „Komputer został zablokowany!


Praca Twojego komputera została zawieszona z przyczyny niedozwolonej aktywności cybernetycznej…..” i że zostanie odblokowany po wpłaceniu pewnej kwoty na podany numer konta.

Przeczytaj także: Jak zamienić y na z na klawiaturzeSam pomysł trzeb przyznać jest dość sprytny a osoby mniej obeznane w internetowych realiach niestety wpłacają pieniądze i dzięki temu tego typu wirusów jest coraz więcej, gdyby nie były skuteczne prawdopodobnie już by ich nie było. Co ciekawe można znaleźć także programy do generowania kodów odblokowujących tego typu wirusy, aczkolwiek nie warto się w nie bawić lepiej pozbyć się wirusa niż szukać kodów odblokowujących.

Temat, który może cię zainteresować: Ściąganie całych stron

Jak odblokować komputer nie wpłacając pieniędzy internetowym „terrorystom”?
To zależy od odmiany takiego wirusa, najprostszym rozwiązaniem jest uruchomienie komputera w trybie awaryjnym czyli restartujemy komputer i w momencie gdy system zacznie się ładować klikamy przycisk F8 i powinna pojawić nam się kilka opcji do wyboru, nas interesuje „uruchom komputer w trybie awaryjnym” gdy system się załaduje klikamy start i w pole uruchom wpisujemy msconfig i przechodzimy do zakładki  „uruchamianie” staramy się zlokalizować plik, odpowiedzialny za „wirusa” który ładuje się przy starcie systemu i odznaczamy go, po czym restartujemy komputer i powinniśmy mieć dostęp do wszystkich funkcji. Oczywiście po tym należy przeskanować komputer dobrym antywirusem.

Warto przeczytać również:  Jak Zablokować Komputer

wirus zaplac

Kolejna metoda to ręczne usuwani wirusa Ukash tak jak wyżej uruchamiamy komputer w trybie awaryjnym i klikamy Start następnie uruchom i wpisujemy regedit powinno nam wyskoczyć okienko rejestru w którym musimy odszukać wpisy zawierające „WinLogon Entries” kliknij u gór edycja a następnie  szukaj wklej frace i kliknij szukaj. Znalezione wpisy nie zawierające nazwy explorer.exe należy usunąć i zrestartować komputer.


Usuwania blokady komputera przez policje

Kolejną metodą usuwania złośliwego oprogramowania jest użycie jednego z wielu dostępnych programów do usuwania tego typu wirusów. Jedne z popularniejszych dobrze radzących sobie z blokadą komputera przez „policję” jest ComboFix bądź równie skuteczny program SpyHunter

W przypadku programu ComboFix zgrywamy plik na pendriva włączamy zainfekowany komputer w trybie awaryjnym (opis jak powyżej) po czym wkładamy nasz pendriva ComboFix.exe. Teraz klikamy START następnie w pole uruchom wpisujemy cmd powinno pojawić się okienko jak poniżej.

komendy cmd

W okienku wybieramy literkę naszego pendriva jeżeli jest to dysk F to wpisujemy F: następnie wpisujemy ComboFix.exe i klikamy enter, powinno rozpocząć się skanowanie komputera w poszukiwania „policyjnego wirusa” po zakończeniu skanowania, restartujemy komputer i wirusa nie powinno już być. Pobierz program ComboFixSpyHunter


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Blokowanie Stron Internetowych

Gdy z komputera korzysta więcej niż jedna osoba, czasem zdarzą się że chcemy zablokować stronę internetową na przykład z treściami

Zamknij