Jak wyłączyć ekran blokady windows 8.1

Kiedy może wydawać się, że wyłączenie ekranu blokady Windows 8.1 jest skomplikowane i czasochłonne, tymczasem bardziej obeznani w danym zakresie tematycznym informują, iż czynność ta zajmuje chwilę, a wykonać ją można za pomocą dosłownie kilku kliknięć myszką. (Windows 8.1 gdzie są programy)

Windows 8.1 bez logowania


Jeszcze do niedawna wielu użytkowników danego systemu trudniło się wyłączaniem owej blokady za pomocą specjalistycznych programów. Do tego celu może posłużyć chociażby Lock Screen Customizer, ale jak się okazuje niekoniecznie. Obecnie wyłączenie ekranu blokady w danym systemie jest również możliwe bez stosowania jakichkolwiek programów zewnętrznych. Wyłączyć tę blokadę można za pomocą zmiany kilku drobnych ustawień w systemie.

Jak wyłączyć ekran blokady windows 8

Lock-Screen-CustomizerJedna z wielu metod często określana jest mianem edytora rejestru. W tym celu należy włączyć interfejs Modern, wpisać regedit oraz włączyć program o nazwie Edytor rejestru. To właśnie w tym miejscu następnie należy odnaleźć ścieżkę: Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows. To w tym miejscu trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Nowy, a następnie Klucz. Nową pozycję powinno się nazwać Personalization, a w dalszej kolejności klikając na dany plik prawym przyciskiem myszy, wybrać Wartość DWORD (32-bitowa). Należy ją nazwać NoLockScreen. Wchodząc do tej zakładki w polu Dane wystarczy już tylko wpisać 1 i to by było na tyle.

Wszystko o windows 8.1


Być może w pierwszej chwili metoda ta wydaje się dość skomplikowana, ale nie ma nic bardziej mylnego. To dosłownie kilka kliknięć myszką, raz prawym raz lewym przyciskiem. Teraz już zapewne każdy przyzna, że niewiele potrzeba, aby wyłączyć ekran blokady w danym systemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Jak wyłączyć hibernację w Windows 7

W celu wyłączenia hibernacji w systemie Windows 7 należy uruchomić wiersz poleceń z prawami administratora Start --> Wszystkie Programy -->

Zamknij