Odzyskiwanie usuniętych zdjęć

Z rożnych powodów zdarza się że tracimy zdjęcia na których nam zależy czy to zapomnieliśmy skopiować zdjęć z dysku C: i sformatowaliśmy go i przeinstalowaliśmy system czy też z powodu wirusów bądź uszkodzenia telefonu komórkowego na którym znajdowały się ważne dla nas zdjęcia a po naprawie niestety zawartość dysku została utracona.

Przeczytaj także: Ochrona komputera przed wirusami


Odzyskiwanie zdjęć z karty pamięci

Są to najczęściej występujące przyczyny utraty zdjęć. Jest wiele sposobów na odzyskanie tych danych, począwszy od specjalistycznych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych, po różnego rodzaju programy zarówno płatne jak i darmowe.

Zacznijmy może od tego, czego nie można robić po skasowaniu danych czy to z dysku twardego czy też z karty pamięci.Przede wszystkim najważniejsze jest nie zapisywanie niczego na kartę pamięci, partycje dysku itd z którego chcemy odzyskać dane, ponieważ im więcej będziemy nadpisywać czyli zapisywać nowych zdjęć czy też innych plików tym mniejsze są szanse na odzyskanie skasowanych zdjęć.

Jeżeli chodzi o program do odzyskiwania zdjęć to ważną rzeczą o której należy pamiętać jest, żeby nie instalować go na dysku z którego będziemy odzyskiwać dane, w przypadku dysku w komputerze jeżeli będziemy odzyskiwać zdjęcia z dysku c: program należy zainstalować na dysku D:/

Programy do odzyskiwania zdjęć

W internecie dostępnych jest wiele różnego rodzaju programów do odzyskiwania zdjęć, różnią się one zarówno funkcjonalnością jak i skuteczność odzyskiwaniu. Dlatego warto skorzystać z co najmniej dwóch, chyba że będziemy zadowoleni z rezultatów pierwszego programu. Może się zdążyć że program nr 1 odzyska nam 500 zdjęć z 1000 skasowanych, z kolei drugi program odzyska ich 800 z 1000

Warto przeczytać także:  Hosting porównanie

Digital Image Recovery jest to darmowy program do odzyskiwania zdjęć, program posiada dość dużą skuteczność. Daje możliwość odzyskania zdjęć w formatach JPEG, TIFF, PNG, GIF, BMP, Canon CRW oraz plików z filmai w formatach AVI, MOV, WAV. Program jest bardzo mały i łatwy w obsłudze.

 

PC Inspector File Recovery jest to kolejny darmowy program do odzyskiwania danych, dzięki niemu możemy odzyskać w pliki w formatach ARJ, AVI, BMP, CDR, DOC, DXF, DBF, XLS, EXE, GIF, HLP, HTML, HTM, JPG, LZH, MID, MOV, MP3, PDF, PNG, RTF, TAR, TIF, WAV, ZIP tak więc program po za odzyskiwaniem zdjęć obsługuje także wiele innych typów plików.

Recuva mały programik, charakterystyczna cechą programu jest szybkość skanowania dysku oraz dobra skuteczność, nie posiada specjalnie zaawansowanych funkcji dzięki czemu każdy sobie poradzi z jego obsługą


Odzyskiwanie zdjęć z dysku twardego

Strong Recovery ten program ma zarówno swoich zwolenników jak i wielu przeciwników mówiących że posiada on niską skuteczność. Kolejna sprawa to w darmowej wersji program oferuje odzyskanie danych, które jedynie możemy przejrzeć aczkolwiek nie odzyskać czyli jeżeli szukasz darmowego programu to ten nim nie jest.

Undela 3.9.6.4 jest kolejnym programem z czołówki, którego cechą jest duża skuteczność odzyskiwanych danych, program oferuje kilka trybów skanowania dysku w poszukiwaniu utraconych plików. Podstawowe skanowanie, które jest dość szybkie, pełne skanowanie oraz zaawansowane skanowanie, które zajmuje dużo czasu aczkolwiek wpływa na ilość odzyskanych plików. Dodatkowo program daje możliwość skanowania dysków o rożnych systemach plików jak choćby NTFS, NTFS5, FAT12, FAT16, FAT32, XFS, HFS

Restorer Ultimate bardzo dobry program do odzyskiwania utraconych plików, łatwy w obsłudze daje możliwość łatwej segregacji odzyskanych plików, niestety w wersji darmowej posiada pewne ograniczenia.


Oczywiście dostępnych jest znaczcie więcej programów do odzyskiwania zdjęć, aczkolwiek wymieniliśmy kilka charakteryzujących się najwyższą skutecznością w odzyskiwaniu. Często się zdarza że programy odzyskają nam wiele zdjęć czy filmów aczkolwiek pliki będą miały inne nazwy a niektóre pliki mimo prawidłowej wielkości mogą nie działać.

Czasem może zdażyc się tak że dany program nie poradzi sobie za dobrze z odzyskaniem zdjęć i co wtedy? Pozostaje sprawdzanie kolejnych programów bądz skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych, niestety tego typu usługi nie należą do tanich.

Komentarze

  • mar 20, 2014 at 11:26

    Bardzo przydatny artykuł, ostatnio miałam taką sytuację, tylko szkoda, że nie wiedziałam, że takie programy są dostępne 😉 jak to mówią mądry Polak po szkodzie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Domeny europejskie ? czy warto na nie postawić?

Domenę europejską uruchomiono w 2005 roku. Początkowo zakładano, że będą z niej korzystać wyłącznie podmioty publiczne i instytucje związane z

Zamknij