Zamieniły się klawisze alt z win jak to cofnąć ?

Jeżeli w laptopie czy też komputerze PC zamieniły ci się przypadkiem klawisze WIN z ALT przez co nie możesz pisać polskich znaków , to na szczęście jest proste rozwiązanie tego problemu.

Brak polskich znaków na klawiaturze ?

Jeżeli masz problem że na klawiaturze nie możesz korzystać z polskich znaków to wystarczy że zmienić układ klawiatury na Polski programisty.  Ale gdy funkcje klawiszy się zamienią i zamiast ALT pełni funkcje WIN na WIN alt wtedy wciskając ALT i np O nie będzie pisało ci polskich znaków. Wiele osób się głowiło dlaczego np na klawiaturze w laptopie są Polskie znaki a na zewnętrznej klawiaturze mimo ustawienia Języka Polski dla Programisty nie ma polskich znaków.

Prawy alt działa jak klawisz Windows

Wtedy warto zwrócić uwagę czy przypadkiem ALT z WIN nie zamieniły się funkcjami i wciskając WIN + O wyjdzie nam Ó.

Klawisze Fn i Win zamieniły się miejscami

Rozwiązanie: Wystarczy na klawiaturze nacisnąć klawisze FN + P i wtedy alt wraca na swoje miejsce a przycisk win na swoje miejsce.

Po prawej stronie koło zegara na pasku zadań jest możliwość wyboru języka, żeby obsługiwało polskie znaki musi być ustawiony na Polski Programisty

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Wirus blokada komputera

Po sieci krąży wirus, który blokuje nam komputer i pokazuje ładny obrazek,który ma sugerować ze komputer został zablokowany przez policję

Zamknij