Jak zamienić y na z na klawiaturze

Samoczynna zmiana sposobu wprowadzania liter na klawiaturze najczęściej spowodowana jest przypadkowym użyciem kombinacji klawiszy Lewy Alt+Shift, Ctrl+Shif lub Ctrl+Space, co powoduje przełączenie języka klawiatury na inny. Jak szybko skorygować błąd i móc swobodnie korzystać z funkcji pisania? Czyli zamiana y na z na klawiaturze.

Jak zmienić z na y na klawiaturze

Zmiana liter na klawiaturze nie jest ogromnym problemem, jednak osobom nieobytym z komputerem często kojarzy się z atakiem wirusa, poważną awarią lub usterką samej klawiatury. Problem leży w banalnej zmianie języka z ?polski programisty? na inny, który powoduje zmianę rozmieszczenia znaków m.in. liter Y i Z.


Jak zamienić y na z w klawiaturze
Szybkim sposobem na zmianę Y na Z bez wchodzenia w ustawienia jest zastosowanie jednego z podanych wyżej skrótów, co powinno spowodować powrót do stanu normalnego. Jeżeli to nie pomoże możemy ?pogrzebać? w ustawieniach języka klawiatury i tam zmienić język wprowadzania.

Przeczytaj także: Odzyskiwanie usuniętych zdjęć

Zamiana znaków na klawiaturze

Zmianę języka klawiatury znajdziemy standardowo w Panelu Sterowania naszego komputera. W zależności od systemu operacyjnego i naszych wcześniejszych ustawień ikona klawiatury może być widoczna na pasku zadań i najeżdżając na nią kursorem myszki dowiemy się, jaki język obecnie jest ustawiony.

Temat, który może cię zainteresować: Chomikuj Doładowanie

 

Aby zmienić język klawiatury należy:

Wejść w Panel Sterowania –> Kliknąć opcje Zegar, Język, Rejon –> Kliknąć Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych –> Wejść w zakładkę Klawiatury i języki –>  Kliknąć przycisk Zmień klawiatury –> Wybrać język domyślny  — > Polski programisty.Jak zmienić litery na klawiaturze z y

W zależności od systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze schemat zmiany języka klawiatury może się nieco różnić, jednak zawsze potrzebne nam opcje znajdziemy w Panelu Sterowania. Zmiana języka klawiatury nie jest trudna, jeżeli zależy nam na uniknięciu samoczynnej zmiany w przyszłości możemy z listy dostępnych języków usunąć te, które nie są nam potrzebne.

Komentarze

  • gru 7, 2014 at 11:43

    a jak wyłączyć to na stałe żeby już więcej się nie zmieniało, czasem jest to bardzo irytujące jak szybko piszesz a nagle orientujesz się że klawiatura się przestawiła i połowę tekstu trzeba poprawiać;/

    Reply
  • cze 17, 2015 at 23:50

    Ja wydłubuję długopisem z klawiatury „y” i „z” i zamieniam miejscami i po problemie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Przyspieszenie Internetu

Przyspieszenie internetu to temat często poruszany na rożnych forach internetowych, w większości zadawane jest pytanie przez mniej doświadczonych użytkowników o

Zamknij