Zmiana wielkości ikon na pulpicie

Zmiana wielkości ikon na pulpicie windows 7 jest dość prosta i możemy to zrobić na kilka sposób. Najszybszym i zarazem najprostszym jest przytrzymania klawisza ctrl i kręcenie rolką myszki w dół w celu zmniejszenia rozmiaru bądź w górę w celu powiększenia ikon.


Przeczytaj także: Windows 7 64bit czy Windows 7 32bit


wielkosc ikonek win7

Kolejnym sposobem jak zmienić wielkość ikon jest kliknięcie prawym klawiszem myszki gdzieś w obszarze pulpitu, następnie z menu kontekstowe, które nam się wysunie wybieramy widok i tu do wyboru mamy trzy możliwości małe ikonki, średnie bądź duże.

Temat, który może cię zainteresować: Przyspieszenie internetu


Jak zmienić odstępy między ikonami na pulpicie?

Ze zmianą odstępu między ikonkami jest nieco trudniej, musimy wejść do rejestru Windows. Wchodzimy w Start a w pole uruchom wpisujemy Regedit i naciskamy enter, w oknie rejestru, które nam się uruchomi odszukujemy z prawej strony HKEY_CURRENT_USER —> Control Panel —> Desktop —> WindowMetrics i teraz z prawej strony odszukujemy IconVerticalSpacing (odstęp pionowy) po czym kimamy w to pole dwa razy, będzie tam ustawiona wartość około -1200 i zmieniamy ją na nieco mniejsza bądź większą w zależności czy chcemy zmniejszyć odstęp czy go zwiększyć to samo możemy zrobić z IconSpacing (odstęp między ikonkami)

Wprowadzone zmiany będą widoczne po ponownym uruchomieniu komputera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Wirus na facebooku jak usunąć

Wirus facebook jak usunąć - Codzienne musimy borykać się z nowymi wirusami komputerowymi, z którymi nie radzą sobie programy antywirusowe.

Zamknij