Zaszyfrowana wiadomość – Jak być anonimowym w sieci

W dobie coraz większej inwigilacji przez różnego rodzaju urzędy, instytucje coraz trudniej jest zachować anonimowość wysyłając jakąś wiadomość. Jak wszyscy wiemy każdy wysłany email czy też napisana wiadomość na FB, gadu gadu, messenger-rze czy innym komunikatorze jest zapisywana na serwerach w archiwach ze wszystkimi informacjami o użytkowniku który ją wysłał.

Przeczytaj też temat: Anonimowe maile 

Bezpieczne korzystanie z sieci

Ale jest kilka ciekawych sposobów na wysłanie komuś wiadomości, która po jej przeczytaniu zostanie skasowana i nie zostaną po niej żadne ślady. Ciekawym rozwiązaniem jest strona https://privnote.com/ na której w pole tekstowe wpisujemy wiadomość, po czym klikamy utwórz wiadomość (cerate note) i zostanie utworzony link do naszej wiadomości, który możemy komuś wysłać.

Anonimowy mail online

Osoba, która otworzy wiadomość może ją przeczytać klikając pokaż wiadomość (yes show me the message) po jej pokazaniu i przeczytaniu przez daną osobę, nie ma możliwości odtworzenia jej ponownie, wiadomość zostaje automatycznie wykasowana.

Może cię zainteresować temat: Anonimowość w sieci 

Ukryte wiadomości 

Kolejną stroną oferującą możliwość tworzenia podobnych wiadomości jest http://www.destructingmessage.com/ na tej stronie dodatkowo mamy możliwość ustawienia czasu po jakiej ma się dana wiadomość skasować.

Jeżeli chcesz jakąś poufną wiadomość przesłać nie zostawiając po sobie żadnych śladów to powyższe metody na pewno się sprawdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Przywracanie ikony Kosz Windows 7

W poradzie dowiesz się jak w prosty sposób przywrócić ikonę Kosz w systemie Windows 7. Czasami ginie nam ikona kosz

Zamknij