Jak ustalić ip komputera z którego wysłano maila

Jak znalezc osobe po adresie email? Chcesz ustalić ip komputera z którego wysłano do ciebie maila, to proste. W zależności od tego z jakiej poczty / jakiego programu pocztowego korzystać ip sprawdza się w różny sposób.

Jak odczytać ip z maila w poczcie Gmail? Wchodzimy w daną wiadomość i po prawej stronie mamy strzałkę odpowiedzi oraz strzałkę w dół i tą drugą klikamy a następnie wybieramy „Pokaż Oryginał”ip nadawcy maila 

Powinno pokazać się dodatkowe okienko z przykładową zawartością. Na niebiesko zostało oznaczone IP komputera, natomiast pozostałe adresy ip są adresami serwera pocztowego.

W przypadku programu pocztowego Mozilla Thunderbird wchodzimy w otrzymaną wiadomość, następnie po prawej stronie nad treścią wiadomości mamy przysiek inne jak poniżej na obrazku.

jak sprawdzić ip mailaTeraz wybieramy „Wyświetl Źródło” i powinno nam się pojawić dodatkowe okienko jak to poniżej. W nawiasie kwadratowym (oznaczone strzałką) znajduje się adres IP komputera , z którego została wysłana wiadomość.

Jak widać jest to dość proste a pozwala sprawdzić czy dane maile, które otrzymaliśmy mimo różnych adresów pochodzą od tej samej osoby. Niestety sprawdzanie ip komputera nie zawsze się sprawdza. Może się zdarzyć tak że zamiast ip osoby, która wysyła maila będziemy mieć tylko ip serwera pocztowego co nam niestety nic nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
GTA 5 Crack pl cd key

Wiele osób poszukuje crack do GTA 5, by móc grać na PC bez zakupywania oryginalnej wersji gry. Chcieliśmy przetestować czy

Zamknij