Jak odzyskać hasło wifi

Czasem zdarza się tak że zapomnieliśmy hasła do naszej sieci i chcielibyśmy je odzyskać. w tym artykule nie będziemy pisać jak złamać kod wifi, ponieważ tym tematem zajmiemy się następnym razem, a skupimy się na tym jak odzyskać hasło do wifi.

 

Generalnie jest kilka sposobów na odzyskiwanie hasła do wifi. Najprostszą metodą wydaję się podejrzenia hasła w systemie Windows. Gdy łączymy się z naszą siecią przez standardowe oprogramowanie do wifi w windows i jeżeli podczas łączenia się z siecią zaznaczyliśmy pamiętaj hasło, to system windows je zapisał i mamy możliwość odczytania go.

Przeczytaj także:  Przyspieszenie Internetu


Jak odzyskać hasło

Wchodzimy w dolny prawy róg ekranu (ikonki obok zegarka) na ikonkę „sieci” powinno pojawić nam się okienko z dostępnymi sieciami. Teraz wchodzimy w Centrum sieci i udostępniania a następnie w „Połączenie sieci bezprzewodowej” na koniec klikamy na Właściwości sieci bezprzewodowej a następnie u góry będziemy mieć Zabezpieczenia. Teraz zaznaczamy  „Pokaż znaki” dzięki czemu hasła nie będą w postaci gwiazdek lecz w formie tekstowej dzięki czemu będziemy mogli odtaczać nasze hasło.

wifi-password-decryptor

 

Kolejnym sposobem na odzyskanie hasła jest skorzystanie z jednego z wielu dostępnych programów min. WirelessKeyView program w bardzo łatwy sposób wyciąga wszystkie hasła do sieci, z których korzystaliśmy i wpisywaliśmy hasła.

Jako iż program był tworzony pod systemy windows XP korzystając z niego na Windowsie 7 należy dodatkowo zaznaczyć w opcjach zaawansowanych programu  Use code injection method (For Windows 7 only) a następnie zatwierdzić po przez naciśnięcie OK. Program pozwala odczytać zapomniane hasła do sieci a nie możliwość na łamanie haseł wifi

Temat, który może cię zainteresować: Folder na Hasło

Kolejnym sposobem na odczytanie hasła do sieci wifi jest zalogowanie się do routera, zazwyczaj standardowe ip routera to 192.168.1.1 , które wpisujemy w pole adres w naszej przeglądarce, o ile router nie jest zabezpieczony hasłem, którego nie znamy, w łatwy sposób wchodzimy w ustawienia sieci i odczytujemy hasło do naszej sieci.

Oczywiście są jeszcze inne metody jak i programy do odzyskania zapomnianego hasła, aczkolwiek nie będziemy ich opisywać ze względu na to że te 3 metody powyżej pozwalają na 100% odzyskać hasło do naszej sieci.


Zabezpieczenia sieci wifi

Chcielibyśmy dodać że opisane przez nas metody, służą jedynie do odzyskania (podejrzenia) hasła do sieci a nie do łamanie hasła wifi innych sieci.

Podobny temat: Blokowanie Programów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Brakujące pliki dll

Z różnych powodów zdarza się że otrzymujemy komunikat o brakujących bądź uszkodzonych plikach dll, przyczyn takich problemów jest wiele począwszy

Zamknij