Jak wyczyścić pliku wymiany Windows XP


Plik wymiany czyści się z różnych powodów, np. jeżeli nie chcemy aby ktoś niepożądany czytał jakie dane były przechowywane podczas sesji.Dlatego warto włączyć w komputerze czyszczenie pliku wymiany przy wyłączaniu komputera. Zaletą włączenia tej opcji jest zwiększenie bezpieczeństwa systemu, ale ma to też swoje wady.System Windows po włączeniu czyszczenia pliku wymiany będzie się zamykał dłużej.Aby móc czyścić plik wymiany musimy uaktywnić opcję ?Clear PageFile On Shutdown? (czyszczenie pliku wymiany przy wyłączaniu systemu ? pagefile.sys).

W celu wyłączenia czyszczenia pliku wymiany w Windows XP musimy uruchomić edytor rejestru i postępować zgodnie z instrukcją poniżej:

  • Uruchom edytor rejestru (Start -> uruchom ?> regedit)
  • Odnajdujemy ciąg:HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management dodajemy nową wartość DWORD( o ile jej nie ma) o nazwie ClearPageFileAtShutdown.Klikamy dwa razy na nowej wartości ClearPageFileAtShutdown i w pole wartość wpisuje ?1?

Czyszczenie pliku wymiany Windows XP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Komputer z Androidem

System operacyjny Android został pierwotnie stworzony dla urządzeń mobilnych takich, jak smartfony i tablety. Z czasem asortyment urządzeń obsługiwanych przez

Zamknij