Błąd podczas instalacji SP 3 w Windows XPJeżeli podczas wgrywaniu dodatku SP 3 do systemu Windows XP otrzymamy komunikat „Za mało wolnego miejsca na dysku, C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$ aby zainstalować produkt Service Pack 3. Instalator wymaga minimum 1 mb dodatkowego wolnego miejsca, a w przypadku archiwizowania?”‚

Komunikat który otrzymujemy nie do końca mówi nam prawdę, przynajmniej w moim przypadku ilość wolnego miejsca na dysku przekraczała 50 GB.

Przed ponowną instalacją SP 3 należy zmienić odpowiednią wartość w rejestrze. Uruchamiamy w takim razie edytor rejestru (Start | Uruchom | Regedit) przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup sprawdzamy czy istnieje ciąg o nazwie —– BootDir i ma ustawioną wartość na C:\. Jeżeli nasz wpis czymś się różni, bądź go nie mamy to dopisujemy brakujący ciąg.

Po zapisaniu pliku na naszym komputerze klikamy dwa razy na nim i zgadzamy się na wprowadzenie zmian do rejestru. Uruchamiamy ponownie komputer, możemy przystąpić ponownie do instalacji dodatku SP 3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
Optymalizacja Windows 7

W sieci napotkałem ostatnio na fajny program o nazwie Sunrise Seven. Dzięki temu małemu programowi możemy w bardzo prosty sposób

Zamknij