Błąd podczas instalacji SP 3 w Windows XPJeżeli podczas wgrywaniu dodatku SP 3 do systemu Windows XP otrzymamy komunikat „Za mało wolnego miejsca na dysku, C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$ aby zainstalować produkt Service Pack 3. Instalator wymaga minimum 1 mb dodatkowego wolnego miejsca, a w przypadku archiwizowania?”‚

Komunikat który otrzymujemy nie do końca mówi nam prawdę, przynajmniej w moim przypadku ilość wolnego miejsca na dysku przekraczała 50 GB.

Przed ponowną instalacją SP 3 należy zmienić odpowiednią wartość w rejestrze. Uruchamiamy w takim razie edytor rejestru (Start | Uruchom | Regedit) przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup sprawdzamy czy istnieje ciąg o nazwie —– BootDir i ma ustawioną wartość na C:\. Jeżeli nasz wpis czymś się różni, bądź go nie mamy to dopisujemy brakujący ciąg.

Po zapisaniu pliku na naszym komputerze klikamy dwa razy na nim i zgadzamy się na wprowadzenie zmian do rejestru. Uruchamiamy ponownie komputer, możemy przystąpić ponownie do instalacji dodatku SP 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Giełda biance problem z wypłatą – unikaj tej giełdy !

Nie inwestuj !! Jak zainwestujesz mogą zacząć cię prosić i przejście dziwnych procedur , których nie da się przejść..... Ta

Zamknij