HP Deskjet 2710 – Jaki tusz wybrać i jak dbać o drukarkę?

Drukarki całkowicie odmieniły sposób, w jaki dziś przygotowujemy różnego rodzaju dokumenty. Ułatwiają nam życie na co dzień zarówno w domu, jak i w pracy. Warto zatem zadbać o odpowiednie materiały eksploatacyjne i konserwację naszego urządzenia, aby jak najdłużej służyło nam bez awarii, które spowodują niepotrzebny przestój.

Urządzenie wielofunkcyjne marki Hewlett-Packard DeskJet 2710 jest niezwykle popularne wśród użytkowników domowych, a także małych firm. Sprzęt, który służy jednocześnie jako drukarka, kopiarka i skaner to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnej przestrzeni, a jednocześnie cenią sobie funkcjonalność, trwałość i łatwość użytkowania.

Przedstawiona drukarka jest urządzeniem atramentowym, co oznacza, że do druku wykorzystuje specjalne kartridże z tuszami.

Jaki tusz do drukarki HP DeskJet 2710?

Marka Hewlett-Packard funkcjonuje na rynku już od wielu lat, dostarczając swoim klientom profesjonalne rozwiązania z zakresu technologii druku. W zasadzie od zawsze stosuje jeden system oznaczania swoich materiałów eksploatacyjnych. W przypadku drukarki HP DeskJet 2710 tusz niezależnie od tego czy to kolor, czy czarny – posiada oznaczenie HP 305 lub HP 305 XL (dla wydajnego wariantu). Można się także natknąć na inne rodzaje oznaczeń, które różnią się w zależności od zawartości opakowania, czyli: 3YM61A – standardowy czarny, 3YM60A – standardowy kolor, 3YM62A – wydajny czarny, 3YM63A – wydajny kolor. Istnieje także możliwość zakupu kompletu tuszów HP DeskJet 2710 w wersjach wydajnych – opakowanie ma oznaczenie 6ZA94A i zawiera tusz czarny i kolorowy HP 305 XL.

No dobrze, skoro już znamy oznaczenia, to czym różnią się wersje standardowe od wydajnych?

Wersja standardowa tuszu HP 305 pozwala na wydrukowanie ok. 100 stron w kolorze i 120 stron w przypadku czerni. Wersja wydajna natomiast pozwala na wykonanie dwa razy więcej wydruków, a więc odpowiednio 200 i 240 stron.

A ile kosztuje tusz do drukarki HP DeskJet 2710? To zależy od tego, jaką pojemność wybierzemy, oraz od tego, czy zdecydujemy się na zamienniki czy produkty oryginalne. W przypadku tuszów oryginalnych różnica między wersjami standardowymi a wydajnymi jest całkiem spora. Co więcej, nie jest ona taka sama w przypadku wersji czarnych i kolorowych (opcja XXL w czerni kosztuje więcej niż XXL w kolorze). Zamienniki z kolei charakteryzują się dobrą jakością druku i porównywalną wydajnością, jednak są niezaprzeczalnie tańsze od oryginałów. Co więcej – występują tylko w wersjach wydajnych i są niewiele droższe niż oryginalne tusze o standardowej pojemności.

Gdzie kupić wysokiej jakości tusze do HP DeskJet 2710?

Na rynku funkcjonuje wiele firm i sklepów, w których można kupić pasujące do wspomnianego urządzenia kartridże z tuszem. Jednym z takich miejsc jest tuszmarkt.pl, funkcjonujący od wielu lat sklep, w którym można znaleźć tusze i tonery do w zasadzie każdej drukarki, niezależnie od jej wieku. Warto zapoznać się z jego bogatą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Jak zablokować dostęp do zakładek okna właściwości ekranu

W celu zablokowania dostępu do zakładek okna właściwości ekranu musimy wykonać poniższe czynności: Uruchom Edytor rejestru. (start --> uruchom -->

Zamknij