Komputer z Androidem

System operacyjny Android został pierwotnie stworzony dla urządzeń mobilnych takich, jak smartfony i tablety. Z czasem asortyment urządzeń obsługiwanych przez Androida zaczął sukcesywnie się powiększać i do rodziny zielonego robota dołączyły telewizory, zegarki, różnorodne gadżety oraz inteligentny sprzęt AGD. Teraz przyszedł czas na komputery osobiste i laptopy sterowane przez system Android ? właśnie nadarza się okazja na instalację Androida 4.4 w wersji KitKat na swoim PC.

Może cię zainteresować temat: Instalacja windows 10 z pendrive

Mini komputer android 


Prace nad dostosowaniem systemu Android do wymagań użytkowników komputerów trwają od dłuższego czasu. Obecnie dostępna jest wersja Androida 4.4 KitKat na architekturę x86, od jakiegoś czasu można także korzystać z Androida 2.3 Gingerbread oraz wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

mk802-connectionsInstalacja Androida na PC

System operacyjny od Google na pewno przypadnie go gustu wielbicielom jego prostoty i funkcjonalności, jednak nie tylko. Instalacja Androida na laptopach i komputerach stacjonarnych zwłaszcza starszego typu może rozwiązać problemy ich użytkowników związane z zadeklarowaniem przez firmę Microsoft zakończenia wsparcia dla WindowsXP, co niewątpliwie wpłynie na awaryjność oprogramowania oraz jego ochronę przed cyberprzestępcami. System Android zainstalowany na urządzeniach, które nie poradzą sobie z obsługą nowszych wersji Windowsa pozwoli nadal korzystać z podstawowych funkcji komputera pod kierownictwem doskonale znanego i mało wymagającego systemu operacyjnego.

Z innej kategorii: Jak za darmo doładować telefon


Android na pc

Zainteresowanie użytkowników przejściem na system Android sprawia, że stale powiększa się liczba dedykowanych mu aplikacji i gier, które możemy uruchomić na swoim PC. W podstawowej wersji system Android dedykowany komputerom stacjonarnym pozwala na przeglądanie stron internetowych, korzystanie z portali społecznościach, uruchomienie gier, korzystanie z poczty i multimediów oraz przeglądanie i niezbyt zaawansowaną edycję dokumentów tekstowych oraz arkuszy kalkulacyjnych.

Warto przeczytać: Jak zarabiać pieniądze przez internet

mini komputer usb

Tak naprawdę Android dedykowany komputerom zapewnia nam podobną funkcjonalność, jak urządzenia mobilne, czyli bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem filmów i muzyki, umożliwi przeglądanie zdjęć oraz stron Internetowych, a także zapewni rozrywkę podczas korzystania z gier, co pozwoli przeobrazić nawet starszy i topornie działający na innych systemach sprzęt w użyteczne i służące codziennemu zastosowaniu urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Phishing outlook

Cyberprzestępcy kolejny raz wykorzystując wszystkim znaną markę Microsoft, zdobyli dane wielu użytkowników sieci. Tym razem treść rozesłanych, fałszywych wiadomości e-mail

Zamknij