Czy używane laptopy to dobry wybór dla firmy i domu?

Czy używane laptopy to dobry wybór dla firmy i domu?

Żyjemy w czasach, w których coraz modniejsze jest dawanie drugiego życia używanym przedmiotom. Dotyczy to nie tylko ubrań czy dziecięcych zabawek, ale także elektroniki, w tym komputerów, laptopów i akcesoriów do nich. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupować używane laptopy? Czy tanie laptopy poleasingowe to słuszna decyzja, jeśli potrzebujemy komputera do użytku prywatnego lub swojej firmy, czy może lepiej postawić na sprzęt fabrycznie nowy, ale i znacząco droższy?

Czy używany sprzęt komputerowy jest sprawny?

Najwięcej obaw i wątpliwości klienci mają co do stanu technicznego sprzedawanych laptopów poleasingowych. Pragniemy uspokoić Państwa. Wszystkie drogie i tanie laptopy, zanim trafią do sprzedaży, zostają dokładnie sprawdzone w laboratorium. Każdy sprzęt przechodzi trwających kilka godzin test, który podzielony jest na kilka części:

  1. Ocena wizualna laptopa ? sprawdzamy jego wygląd, ewentualne rysy, uszkodzenia na obudowie i sposób działania zawiasów, klawiatury oraz kompletność wszystkich elementów;
  2. Test sprzętu ? komputery poleasingowe zostają podłączone do specjalistycznej aparatury pomiarowej, która sprawdza ich zużycie energii i temperaturę. Pozwala to określić czy laptopy używane działają jak należy, czy wymagają jakichś napraw;
  3. Test oprogramowania ? ostatni etap testów to test oprogramowania. Upewniamy się, czy na komputerze można zainstalować system operacyjny i czy działa on, jak należy. Dodatkowo każdy komputer zostaje sprawdzony oprogramowaniem antywirusowym, dając pewność, że klienci otrzymają w pełni sprawne i bezpieczne laptopy poleasingowe.

Dlaczego warto kupować używane laptopy poleasingowe?

Firmy kupujące dla swoich pracowników laptopy, najczęściej nie kierują się niską ceną, ale parametrami technicznymi tego sprzętu. Sprzęt klasy biznes bardzo mocno różni się od laptopów, projektowanych z myślą o użytkownikach prywatnych. Wzmacniana obudowa, bardzo dobre parametry techniczne, wysoka jakość wykonania i duża niezawodność. To podstawowe cechy charakteryzujące markowy sprzęt komputerowy dla biznesu. Komputery brane w leasing służą zwykle przez 2 do 4 lat. Co się dzieje z nimi po zakończeniu umowy? Firma, która brała je w leasing, najczęściej nie kupuje ich na własność, ponieważ jest to dla niej nieopłacalne. Zamiast tego podpisuje nową umowę na nowe laptopy, a te zostają przeznaczone do sprzedaży. W taki właśnie sposób możesz stać się ich właścicielem.

Wysokiej jakości komputery w niskiej cenie

Poleasingowe laptopy można kupić już za 30% ich rynkowej wartości. Bardzo często komputery klasy biznes kosztują około 10 tysięcy złotych. Ty możesz kupić używany laptop za ułamek tej ceny. Owszem, kiedy porównamy cenę laptopów poleasingowych z nowymi laptopami do użytku prywatnego, może się okazać, że są one zbliżone do siebie. Jednak pod względem technicznym laptopy poleasingowe są bezkonkurencyjne. Bardzo często są wyposażone w nowoczesny ekran dotykowy i najnowszej generacji procesory intel core lub intel celeron. Jest to szczególnie dobry wybór, jeśli na laptopie będziesz wykonywał wymagające prace, jak projektowanie cad, obróbka video czy granie w gry.

Laptopy używane to gwarancja niezawodności

Jeżeli interesuje cię sprzęt wiodących producentów, który można kupić w przystępnej cenie, ponownie należy spojrzeć w stronę laptopów używanych poleasingowych. Są to urządzenia będące wizytówkami dla swoich producentów. Nie mogą oni sobie pozwolić na to, aby ich laptopy odmawiały posłuszeństwa, pracując nawet w najtrudniejszych warunkach. Między innymi z tego powodu ich cena jest odpowiednio wysoka. Kiedy jedna sprzęt zamortyzuje się w okresie trwania umowy leasingowej, ty możesz kupić go znacznie taniej, nadal ciesząc się najwyższą jakością i niezawodnością. Jesteśmy pewni, że docenisz wysoką jakość sprzętu, który będzie ci służyć jeszcze przez wiele następnych lat.

Tanie laptopy poleasingowe z gwarancją

Wiele osób kupuje nowy sprzęt komputerowy tylko z tego powodu, że jest on objęty gwarancją. Kiedy jednak kupujesz używane laptopy w niższej cenie, nadal możesz cieszyć się gwarancją, trwająca od kilku miesięcy do nawet 1 roku. Dokładnie sprawdzając sprzedawane przez nas laptopy, nie boimy się brać za nie odpowiedzialności. Ponadto każdy sprzęt zostaje dokładnie opisany i sfotografowany. Będziesz wiedział, czy wybrany przez ciebie komputer ma minimalne ślady użytkowania, czy np. jest to klasa B.

Pamiętaj, kupując poleasingowe laptopy, nie robisz tego w ciemno. Zawsze będziesz znał stan techniczny urządzenia i wiedział, ile trwa udzielona przez nas gwarancja. Możesz także skorzystać z wielu innych usług dodatkowych, które oferujemy w ramach naszego serwisu. Jedna z nich to instalowanie systemu operacyjnego, pakietów biurowych czy oprogramowania antywirusowego. Świadczymy także telefoniczną pomoc techniczną dla wszystkich swoich klientów. Koniecznie wejdź na naszą stronę www i sprawdź aktualna ofertę na laptopy, porównując ich parametry oraz ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Przeczytaj inne:
Brakujące pliki dll

Z różnych powodów zdarza się że otrzymujemy komunikat o brakujących bądź uszkodzonych plikach dll, przyczyn takich problemów jest wiele począwszy

Zamknij